Війна РФ проти України

Австралія скорочує замовлення на БМП втричі: для України відкриваються нові можливості

Часом навіть події за 14 тисяч кілометрів на іншому боці світу можуть вплинути на Україну й зміни планів переозброєння збройних сил Австралії не виключення, бо мова йде про М113, САУ K9 та БМП AS21 Redback

Джерело: Defence Express

Австралійський уряд захотів переглянути масштабне переозброєння власних збройних сил та значно зменшити замовлення на нові БМП за програмою LAND 400. Відповідно до неї країна хотіла замовити 450 БМП, а за масштабний контракт змагались німецька Rheinmetall з Lynx KF41 та корейська Hanwha з AS21 Redback.

Але тепер замовлення мають скоротити майже втричі до 129 нових машин, з аргументацією, що сценарій за яким австралійські збройні сили будуть вести оборону свого континенту на суходолі малоймовірний, а замість цього гроші краще направити на десантні кораблі, ракетне озброєння, включно з HIMARS та протикорабельні можливості, повідомляє австралійське ABC.

AS21 Redback та Lynx KF41 (фото: Australia MoD)
AS21 Redback та Lynx KF41 (фото: Australia MoD)

 

Більше того, під скорочення вдвічі потрапило й замовлення на корейські САУ K9. 30 таких артсистем та 15 допоміжних машин були замовлені Австралією у 2021 році за один мільярд австралійських доларів (за тодішнім курсом близько 670 млн доларів США зараз – 730). Вони мали бути виготовлені у самій Австралії у період з 2025 по 2027 рік.

Водночас у Defense Express зазначили, що для України рішення Канберри насправді має дещо більше значення ніж здається. Перший аспект полягає у тому, що нові БМП мали прийти на заміну гусеничним БТРам M113. А саме ці машини країна передає до Збройних Сил України у якості допомоги. Зокрема першу партію з 14 БТРів направили ще літом минулого року, й можливо вона була далеко не єдиною, бо нещодавно “заситилась” доволі специфічна версія M113AS4 ALV у “вантажній” версії Ute.

M113AS4 прямує до України у червні минулого року (фото: Australia MoD)
M113AS4 прямує до України у червні минулого року (фото: Australia MoD)

 

При цьому Австралія мала на озброєнні, станом на 2021 рік, 431 бронетранспортер М113, тобто ресурс для передачі машин, які все одно мали знімати з озброєння, був доволі значним. Але тепер, вочевидь, план виведення їх з експлуатації буде відкоригований й M113AS4 точно будуть виключені з категорії “надлишкового майна”.

Але, як завжди, там де нібито є лише негативні аспекти, насправді цілком можуть відкритися нові можливості. Справа в тому, що рішення змінити обсяг замовлення прямо впливає на Hanwha. По-перше, компанія вже інвестувала у виробництво САУ K9. По-друге, доволі сильно розраховувала на замовлення AS21 Redback, бо вважалась фаворитом конкурсу.

САУ K9 (фото: Korea MoD)
САУ K9 (фото: Korea MoD)

 

Таким чином ситуація зі зменшенням замовлення, коли у світі є дефіцит озброєння, означає вивільнення виробничих потужностей. При цьому президент Південної Кореї Юн Сок Йоль вже повідомив, що в цілому країна відкрита для постачання летального озброєння для України. Й звісно у цьому випадку мова навряд буде йти про безоплатну допомогу, але це цілком реалізується через закупівлі, зокрема й за участю США.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України