Die Welt: З цуценятами та кошенятами проти “травми Трампа”
“Після заворушень у зв’язку з перемогою Трампа на виборах в 2016р багатьом американським університетам довелося надавати студентам і викладачам психологічну допомогу. Сьогодні багато людей знову страждають від розладів сну або прискореного серцебиття. Їм покликані допомогти семінари і тренінги”, – пише німецьке видання Die Welt.
Після драматичних реакцій на перемогу Трампа 4 роки тому на цей раз коледжі хочуть бути більш підготовленими
“Чудова ідея”, – вважає Рейчел Кобб, професор політології та адміністративних наук з Університету Саффолк в Бостоні. Такого ж ранку, як на наступний день після останніх виборів, вона не хоче пережити вдруге.
На ранок після перемоги Трампа 4 роки тому реакція багатьох американських студентів виявилася настільки сильною, що адміністрації багатьох університетів були змушені терміново організувати надання їм психологічної допомоги. У деяких коледжах були відкриті “центри скорботи” з терапевтичною допомогою.
Стенфордський університет пропонував індивідуальну і групову терапію. В Мічиганському університеті, Єльському університеті та інших вищих навчальних закладах професора відкладали проведення іспитів і по електронній пошті бажали своїм студентам “сил і мужності в ці важкі часи”. Університет Коннектикуту приймав “травму виборів” в якості причини того, чому студент не відвідував заняття або не здавав вчасно курсову роботу. У студентському гуртожитку Пенсильванського університету був відкрито “простір, де можна перепочити” – для зменшення стресу там пропонувалися різні снеки, а також можна було погладити цуценят і кошенят.
“Джейсон Рой, який вивчає економіку в Нью-Йоркському університеті, схвалює проведення семінарів і тренінгів для вироблення стратегій боротьби зі страхами перед виборами.” Словом “стрес” не пояснює мої відчуття перед цими виборами. Я б назвав їх справжньою панікою “, – розповідає 21-річний студент”.
“Я не можу думати ні про що інше і майже не можу сконцентруватися на навчанні. Які наслідки можуть чекати моїх друзів? Адже серед них багато представників меншин: чорних, латиноамериканців і геїв”, – говорить Рой “.
“Під час телевізійних дебатів кандидатів я відчув, як моє серце раптово закалатало. І чим ближче день виборів, тим сильніше це тягне відчуття в грудях. До того ж я все гірше сплю”, – відзначає він. Однокурсники Роя відчувають схоже напруга і нервують, як і він. “Я можу лише вітати проведення антистрес-семінарів напередодні цих виборів”, – говорить Рой “.
“Рой не самотній зі своїми страхами. За даними Американської психологічної асоціації, близько 70% всіх дорослих громадян США сприймають майбутні вибори як значну психологічне навантаження. За даними журналу Psychology Today, після вступу президента на посаду поняття Trump Anxiety Disorder (” тривожний розлад Трампа ” ) увійшло в мовний ужиток терапевтів.
Число американців, які називають президента фактором стресу або однією з причин їх тривожних станів, різко збільшилася в останні тижні. Засновниця Вашингтонського психотерапевтичного центру Елізабет ЛаМотта пожартувала в одному з телевізійних інтерв’ю, що іноді їй здається, ніби на дивані в лікарському кабінеті також сидить і Трамп.
Die Welt: С щенками и котятами против “травмы Трампа”.
“После волнений в связи с победой Трампа на выборах в 2016г…
Опубліковано Владом Пономарем Субота, 31 жовтня 2020 р.