Авторські статтіНовини

Трьох відомих католицьких священиків видворяють з Білорусі

Державна влада Білорусі не дала дозволу на служіння в країні трьом католицьким священикам з Польщі. З цього приводу опубліковані звернення глави католицької Церкви в Білорусі Архієпископа Тадеуша Кондрусевича, Митрополита Мінсько-Могилевського, а також єпископа вікарія для Могильова і Могилевської області Олександра Яшевского SDB.

– Радісні святкування срібного ювілею заснування Мінсько-Могилевської митрополії були затьмарені рішенням державної влади про неузгодження пастирської діяльності трьох священиків з Польщі: домініканця о. Романа Шульца OP – настоятеля парафії Св. Казимира в Могильові, конвентуального францисканця о. Леха Боханека OFM Conv – настоятеля парафії Св. Михаїла Архангела в Івенце, облата о. Єжи Котовського OMI – настоятеля парафії Пресвятого Серця Ісуса і св. Крістофа в Колодищах.

“11 липня я разом з єпископським вікарієм для Могилевської області єпископом Олександром Яшевскім SDB зустрівся з Уповноваженим у справах релігій і національностей при Раді Міністрів Республіки Білорусь Леонідом Павловичем Гуляко з метою з’ясувати причину відмови в дозволі на служіння вищезазначеним священикам і просити дозволу для них продовжити своє служіння. Однак з великим жалем мушу повідомити, що ми не дізналися про конкретні причини такого рішення і почули рішучу відмову можливості їх подальшого служіння в Білорусі”, – цитує Архієпископа Кондрусевича Catholic.by.

– На жаль, під час нашої зустрічі ми не отримали відповіді на питання про підстави прийнятого рішення і зустрілися з категоричною відмовою переглянути або змінити його. Отець Роман повинен 20 липня покинути нашу країну, – додає єпископ Олександр Яшевскій.

Митрополит зазначає, що ці священики довго і дуже плідно служили віруючим Білорусі: будували і ремонтували храми, катехезували, займалися християнським вихованням дітей і молоді, благодійністю:

– Достатньо тільки подивитися на костел св. Михаїла Архангела в Івенце, який завдяки зусиллям о. Леха Боханека OFM Conv наново повстав як шедевр сакральної архітектури! А скільки дітей щодня приходить на зроблений ним при храмі майданчик! А які можливості він створив юнакам, дівчатам і дорослим займатися спортом і вести здоровий спосіб життя! Не тільки в Білорусі, але і далеко за її межами відомі організовані ним Дні молоді, «Музичні майстерні» і Парафіади!

Маючи на увазі, що таке рішення державної влади – це дуже велика втрата для Мінсько-Могилевської архиєпархії, прошу молитися за покликання до священства і чернечого життя, додає Архієпископ.

Він закликає від усього серця подякувати цим священиків за їх віддану і жертовну роботу по відродженню Церкви в Білорусі і помолитися про благословення на їх подальше служіння на славу Бога і для порятунку людей.

Також Митрополит звертається до юнаків: якщо ви чуєте голос, який закликає до священства, сміливо відповідайте на нього словами пророка Ісаї: «Ось я, Господи, пошли Ти мене». Дайте відповідь, адже знову Церква знаходиться у важкій ситуації, і допомогти вийти з неї можуть нові покликання.

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.