Трьох відомих католицьких священиків видворяють з Білорусі

Державна влада Білорусі не дала дозволу на служіння в країні трьом католицьким священикам з Польщі. З цього приводу опубліковані звернення глави католицької Церкви в Білорусі Архієпископа Тадеуша Кондрусевича, Митрополита Мінсько-Могилевського, а також єпископа вікарія для Могильова і Могилевської області Олександра Яшевского SDB.

– Радісні святкування срібного ювілею заснування Мінсько-Могилевської митрополії були затьмарені рішенням державної влади про неузгодження пастирської діяльності трьох священиків з Польщі: домініканця о. Романа Шульца OP – настоятеля парафії Св. Казимира в Могильові, конвентуального францисканця о. Леха Боханека OFM Conv – настоятеля парафії Св. Михаїла Архангела в Івенце, облата о. Єжи Котовського OMI – настоятеля парафії Пресвятого Серця Ісуса і св. Крістофа в Колодищах.

“11 липня я разом з єпископським вікарієм для Могилевської області єпископом Олександром Яшевскім SDB зустрівся з Уповноваженим у справах релігій і національностей при Раді Міністрів Республіки Білорусь Леонідом Павловичем Гуляко з метою з’ясувати причину відмови в дозволі на служіння вищезазначеним священикам і просити дозволу для них продовжити своє служіння. Однак з великим жалем мушу повідомити, що ми не дізналися про конкретні причини такого рішення і почули рішучу відмову можливості їх подальшого служіння в Білорусі”, – цитує Архієпископа Кондрусевича Catholic.by.

– На жаль, під час нашої зустрічі ми не отримали відповіді на питання про підстави прийнятого рішення і зустрілися з категоричною відмовою переглянути або змінити його. Отець Роман повинен 20 липня покинути нашу країну, – додає єпископ Олександр Яшевскій.

Митрополит зазначає, що ці священики довго і дуже плідно служили віруючим Білорусі: будували і ремонтували храми, катехезували, займалися християнським вихованням дітей і молоді, благодійністю:

– Достатньо тільки подивитися на костел св. Михаїла Архангела в Івенце, який завдяки зусиллям о. Леха Боханека OFM Conv наново повстав як шедевр сакральної архітектури! А скільки дітей щодня приходить на зроблений ним при храмі майданчик! А які можливості він створив юнакам, дівчатам і дорослим займатися спортом і вести здоровий спосіб життя! Не тільки в Білорусі, але і далеко за її межами відомі організовані ним Дні молоді, «Музичні майстерні» і Парафіади!

Маючи на увазі, що таке рішення державної влади – це дуже велика втрата для Мінсько-Могилевської архиєпархії, прошу молитися за покликання до священства і чернечого життя, додає Архієпископ.

Він закликає від усього серця подякувати цим священиків за їх віддану і жертовну роботу по відродженню Церкви в Білорусі і помолитися про благословення на їх подальше служіння на славу Бога і для порятунку людей.

Також Митрополит звертається до юнаків: якщо ви чуєте голос, який закликає до священства, сміливо відповідайте на нього словами пророка Ісаї: «Ось я, Господи, пошли Ти мене». Дайте відповідь, адже знову Церква знаходиться у важкій ситуації, і допомогти вийти з неї можуть нові покликання.

Джерело

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh