Ми повинні були Вам це повідомити: Вже відомо, як позначиться на українцях вибухи реактивної установки в РФ

Вибухи на військовому полігоні біля Архангельська, за попередньою оцінкою фахівців Державної інспекції ядерного регулювання України не загрожують українським регіонам радіологічними наслідками, пише УНН .

За інформацією українського відомства, склад джерел викидів, кількість, активність, форма застосування, потужність вибуху і тривалість пожежі в даний час не відомі. При цьому, доступні для аналізу експертні думки дозволяють припустити, що в результаті вибуху сталося руйнування і розсіювання” ізотопних джерел живлення “, що призвело до короткострокового підвищення радіаційного фону (до 2 мкЗв-рік на відстані 40 км на схід від місця події)”.

“Перше і єдине повідомлення про короткостроковому підвищення радіаційного фону (гамма-випромінювання) за даними датчіків автоматизованої системи радіаційного моніторингу було розміщено на офіційному сайті адміністрації м Северодвинск 8 серпня о 14.35. Згодом це повідомлення було видалено з посиланням на те, що “розслідування події знаходиться в компетенції Міністерства оборони РФ”. Цей факт був розцінений російським і міжнародним суспільством як черговий приклад приховування владою масштабом і наслідків події і спровокував різні інтерпретації в інформаційному просторі “, – зазначено в повідомленні служби.

Фахівці також повідомили, що: “Така подія не є ядерним вибухом, не повинна супроводжуватися появою радіоактивного йоду-131, і, з урахуванням відстані і даних метеопрогнозом, не загрожує території України радіологічним наслідків, що вимагають прийняття заходів захисту і безпеки для громадян, майна та довкілля “.

За прогнозом Українського Гідрометцентру ДСНС, в зону несуттєвого ризику по траєкторії руху повітряних мас, потрапляє східна частина Луганської області, при цьому будь-яких змін радіаційного фону (гамма-випромінювання) не очікується

Варто нагадати, що після вибуху реактивної установки в РФ радіаційний фон перевищував норму у 4-16 разів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh