Астрофізики з Гарвардського університету зуміли виявити, що вірогідність життя в системі екзопланет TRAPPIST-1 набагато більше, ніж на Землі. До такого висновку вчені прийшли визначивши ймовірність перенесення органічних молекул з однієї планети на іншу.
З урахуванням умов, які переважали на початку існування Землі 4 мільярди років тому, наскільки ймовірно, що тут могло виникнути життя? Іншими словами, чи було життя на Землі неминучим або це була хімічна аварія, яка сталася в результаті надзвичайно малоймовірної послідовності подій?
Величезний ключ до походження життя є те, що ДНК присутня у всьому житті. Все життя має загального універсального предка, найбільш ймовірного володаря першої молекули ДНК. Більше 4 мільярдів років вона розвивалася, диверсифікувала і стала більш складною у відповідь на величезну різноманітність геологічних, кліматичних і астрономічних подій. Людські істоти є результатом цієї величезної подорожі, в якому бере участь величезна кількість випадкових подій.
Тому відкриття, оголошене 22 лютого про те, що сім планет були виявлені на орбіті навколо зірки Trappist-1, має важливе значення. Так, три з планет в цій системі мають сприятливі умови для підтримки поверхні рідкої води, що є ключовою вимогою для життя. Крім того, ці три планети знаходяться в зоні, а це означає, що ряд інших критичних умов для існування простого життя виконані. Але не завжди рідка вода означає, що життя присутня.
Якщо в найближчі десятиліття, оптично аналізуючи атмосфери цих планет, виявляться докази на існування життя (що відразу стає найбільшим науковим відкриттям всіх часів), крім усього іншого, це покаже, що виникнення життя не є одноразовим і що наука сьогодні пропустила деякий закон або фактор, який робить складну хімію життя у всесвіті набагато більш ймовірною, ніж деякі вчені в даний час думали. Крім того, в NASA заявили, що на цих планетах існування життя імовірніше, ніж на Землі декілька мільярдів років тому.