Політика

Трамп: У разі поразки мені, можливо, доведеться покинути країну

Під час мітингу в Джорджія (штат США) в ніч на п’ятницю президент Трамп заявив, що йому, можливо, доведеться покинути країну, якщо він програє вибори. Він також епізодично згадував пандемію, торгівлю та економіку, але більшість своїх висловлювань зосереджувались на особистих скаргах.

Про це повідомляє повідомляє Голос українською з посиланням на The NY Times

Президент проводив мітинги у Флориді та Джорджії, коли Джо Байден їхав до Мічигану. Республіканський колега сенатора Камалі Гарріс насмішкувато неправильно вимовила своє ім’я

Республіканці Сенату починають публічно ставити дистанцію між собою та президентом, сенатор Бен Сассе, республіканець штату Небраска, дедалі голосніше критикує президента Трампа.

Протягом майже чотирьох років республіканці Конгресу прихилялись і уникали нескінченного потоку образливих заяв і руйнуючої норми поведінки президента Трампа, ігноруючи його з’їдливу та розгалужену стрічку в Twitter та схильність до неспокійної партійної ортодоксальності та спокійно стоячи, покинувши військових союзників.

Але зараз, менш ніж за три тижні до виборів, зіткнувшись з похмурими цифрами виборчих дільниць та потоком демократичних грошей та ентузіазмом, який загрожував їх більшості в Сенаті, республіканці на Капітолійському пагорбі починають публічно ставити дистанцію між собою та президентом. Зміни свідчать про те, що багато республіканців, дійшовши висновку, що пан Трамп у листопаді прямує до збитків, намагаються врятувати себе і поспішають відновити свою репутацію та політичний бренд для майбутньої боротьби за ідентичність GOP.

Сенатор Бен Сассе з Небраски “наїхав” на Трампа у розмові в ратуші з виборцями в середу, викришивши реакцію президента на пандемію коронавірусу та звинувативши його у “флірті” з диктаторами та білими супрематистами та відвернення від своїх виборців настільки широко, що він може викликати “республіканську ванну в крові” наступного місяця. Сенатор Ліндсі Грем із Південної Кароліни, один з найголосніших союзників президента передбачив, що президент цілком може втратити Білий дім, а сенатор Тед Круз із Техасу нещодавно попередив про “республіканську ванну крові у пропорціях Уотергейта”.

Навіть звичайно мовчазний сенатор Мітч Макконнелл, республіканець штату Кентуккі і лідер більшості, висловився з більшою відвертістю, ніж зазвичай, щодо розбіжностей з президентом, відкидаючи заклики президента “розробити великий” законопроект про стимулювання і оголошуючи, що він уникає Білий дім місяцями через відмову президента ввести запобіжні заходи щодо коронавірусу.

“Виборці готові забити остаточний клин між республіканцями Сенату і Трампом”, – сказав Алекс Конант, колишній помічник сенатора Марко Рубіо і колишній речник Білого дому. «Набагато легше ладнати, коли ви перемагаєте на виборах та набираєте владу. Але коли ви знаходитесь на урвищі того, що може стати історичною втратою, стає менше бажання просто ладнати “.

Республіканці цілком можуть зачепити як Білий дім, так і Сенат, і пан Трамп все ще міцно тримається на партійній базі. Але нещодавня поведінка республіканців в Конгресі дала відповідь на довго обмірковуване питання, чи існував момент, коли республіканці могли б відмовитись від президента, який так часто говорив і робив речі, які підривали їхні принципи та послання. Відповідь така: момент, коли вони повірили, що він загрожує їх власному політичному виживанню.

Після багатьох років обіймання президента Трампа деякі республіканці дистанціюються в момент, коли він може загрожувати їх власному політичному виживанню

У разі програшу виборів Трамп розмірковував у п’ятницю: “Можливо, мені доведеться покинути країну”.

На тлі бурхливого вірусу, боротьби з економікою та заворушеннями щодо расової несправедливості президент Трамп зосередився на своїй передвиборчій кампанії, переосмисливши деякі свої невдачі в якості кандидата як активний вибір під час мітингу в п’ятницю ввечері в місті Мейкон, штат Джорджія.

Приємно перебувати на дружній території – тому пан Трамп промовляв близько двох годин, спорадично згадуючи про пандемію коронавірусу, торгівлю та американську економіку. Але більшість його висловлювань зосереджувались на його власних невдоволеннях – радість, яку він, як стверджував, відчували його опоненти з приводу його діагнозу вірусу, новини, про які він продовжує стверджувати, складені проти нього, технологічних компаній і, звичайно, його опонента від демократів Джозефа Р. Байдена-молодшого та його родини.

Одного разу пан Трамп погрожував залишити країну, якщо програє вибори

“Ви можете собі уявити, якщо я програю?” він сказав. “Я не буду почувати себе так добре. Можливо, мені доведеться покинути країну, я не знаю “.

Затримавшись на виборчих дільницях і маючи значний дефіцит готівки у порівнянні з паном Байденом, пан Трамп намагався аргументувати, що він не хотів залучати більше грошей, коли вступає в останню частину виборів.

“Я міг би зібрати більше грошей”, – сказав він. “Я був би найбільшим залучачем коштів у світі, але я просто не хочу цього робити”.

“Раніше я ходив, і я б наслідував президента, який виконує обов’язки президента – це так легко в порівнянні з тим, що ми робимо”, – сказав він. “Я сказав:” Я можу бути президентом більше, ніж будь-який президент в нашій історії, за винятком Авраама Лінкольна, коли він носив капелюх”.

а результатами останніх опитувань The New York Times та Siena College містер Байден лідирує на 23 пункти серед жінок, що живуть у передмісті в штатах. Серед приміських чоловіків перегони є рівними.

“Жінки на дачі”, – сказав він. “Я чув, що їм подобається моя політика, але їм не подобається моя особистість. Я сказав: “Їм не важлива моя особистість, вони хочуть бути в безпеці”.

Джорджія (штат США), яка давно є оплотом республіканців, має стати легкою перемогою для пана Трампа, але нещодавні опитування вказують на те, що вона може бути ближчою, ніж хотіли б деякі республіканці. Цього тижня пан Байден переміг пана Трампа в ряді середніх показників. Джон Оссофф і преподобний доктор Рафаель Уорнок, демократичні кандидати, які змагаються за два відкритих місця в штаті штату, розмістили аналогічно конкурентні дані опитувань проти своїх республіканських опонентів.

Через день після відмови засудити QAnon за розповсюджену фальшиву спільноту теоретиків змови про Трампа, пан Трамп похвалив Марджорі Тейлор Грін, суперечливого кандидата в Конгрес, який прийняв елементи розвінчаних і суперечливих теорій, що призвели до реального насильства.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України