Новини з Австрії

В Австрії у фургоні перевізника-контрабандиста загинули двоє біженців

У мікроавтобусі з Угорщини їхали не менше 28 біженців. Двоє чоловіків задихнулися під час поїздки.

Як повідомила поліція, двоє мертвих біженців були виявлені в мікроавтобусі на кордоні Бургенланд і Угорщини. На відміну від випадку в 2015 році в Пандорфе коли загинула 71 людина, на цей раз автомобіль не був припаркований. Двоє військовослужбовців у вівторок близько 13:00 зупинили жовтий фургон з угорським номерним знаком в Зігендорф. Солдати, які надають допомогу в Бургенланді, хотіли провести перевірку. Коли жовтий Renault зупинився, двері фургона ззаду відкрилася і звідти долинули заклики про допомогу.

Сам водій зміг сховатися. Коли солдати відповіли на заклики про допомогу, він відкрив двері і втік. Відразу ж розпочате полювання так і не увінчалося успіхом до вечора. За першою інформацією біженців, чоловік має при собі зброю. Для обшуку прикордонній території використовувалися поліцейський вертоліт, собаки і дрони.

Двоє біженців, які, ймовірно, задихнулися у вантажівці, згідно первинної інформації, були сильно зневоднені і помітно ослаблені. За первинними оцінками, цим двом чоловікам було від 25 до 30 років. Поліція поки не може сказати, якої національності були двоє загиблих чоловіків. У вівторок увечері прокурор Айзенштадта наказав провести розтин двох загиблих, щоб з’ясувати причину і час смерті. Результат очікується в кінці тижня.

Тих, хто вижив – сирійці чоловічої статі і двоє пакистанців – доставили в Нікельсдорф для надання першої допомоги. Днем чоловіків допитували з перекладачами про те що трапилося в якості свідків.

«Контрабанда людей – одна з найбільш нелюдських форм організованої злочинності», – сказав міністр внутрішніх справ Карл Нехаммер.

Губернатор Бургенланда Ханс Петер Доскоціль шокований і глибоко стурбований інцидентом. Він закликав до загальноєвропейської реформи системи надання притулку, яка б дозволяла проводити процедури притулку за межами Європи і, таким чином, запобігати небезпечні ситуації. Випадки проникнення нелегалів, особливо в Бургенланді, за останні тижні і місяці знову різко зросли. У звіті за четвертий квартал Міністерство внутрішніх справ повідомляє про «постійно високому тиску на Балканах і триваючому високому тиску з метою міграції з Угорщини до Австрії. У короткостроковій перспективі зниження напруженості не очікується ».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України