Авторські статті

Торгівля з ворогом має бути зупинена

11 квітня 2014 року заступник Голови Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, народний депутат України Юрій Сиротюк звернувся з запитом до вищих чинів держави з вимогою зупинити військово-технічне співробітництво з Росією, яке здійснюють приватні та державні підприємства та притягнути їхніх керівників до відповідальности за державну зраду. Йдеться передусім про такі гіганти оборонної індустрії, як АТ “Мотор Січ”, ДАХК “Артем” та ДП “Арсенал”.

“Як народний депутат України я неодноразово звертався до керівництва ДК “Укроборонпром” та виконуючого обов’язки Президента України Олександра Турчинова з вимогою припинити будь-яке військово-технічне співробітництво з Російською Федерацією. В час повномасштабної агресії продовження співпраці з ворожою державою в царині озброєнь слід розцінювати як відвертий саботаж і антидержавну діяльність. Після кількаразових змін керівництва ДК “Укроборонпром” було оголошено про неприпустимість таких дій і призупинку україно-російського співробітництва у царині оборони. Однак ціла низка підприємств – як державної, так і приватної форми власности – продовжують поставки продукції російській стороні. Зокрема, слід згадати ДП “Арсенал”, що в інтересах російських замовників продовжує виробляти головки самонаведення до керованих ракет класу повітря-повітря Р-73. ДАХК “Артем” випускає ракети класу повітря-повітря середньої дальности Р-27 для російських літаків. На складі у місті Малин, що Житомирщині, розміщені вже готові товари, які заплановано відвантажити до Російської Федерації”, – зазначив свободівець Юрій Сиротюк. – Так само чинить АТ “Мотор Січ”, яке продовжує випускати авіядвигуни для російських гелікоптерів. І це в час, коли російська авіяція в 10 разів чисельніша за українську!

Зазначене слід однозначно кваліфікувати як державну зраду, що підпадає під кримінальну відповідальність. Свободівець звернувся до в. о. Президента України, Прем’єр-міністра, Генерального прокурора та Голови Служби безпеки України з вимогою ще раз перевірити, чи здійснюються поставки військової техніки та комплектуючих до Російської Федерації і, якщо так, то припинити їх. Підприємства усіх форм власности не можуть співпрацювати з ворогом держави. А керівників цих підприємств, що ухвалювали рішення про продовження поставок – як державних, так і приватних, – слід негайно притягнути до кримінальної відповідальности.

“Підприємства усіх форм власности мають передусім забезпечувати потреби Збройних сил України. А виготовлену на замовлення Російської Федерації військову техніку необхідно негайно передати на баланс Збройних сил України, з гарантіями фінансових компенсацій передусім для державних підприємств”, – підсумував парламентар.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України