Як не дивно, це зовсім не пов’язано з пропозицією видати йому рішення з квантової фізики. Все набагато банальніше. Наприклад, двері.
Вчені визначили ТОП-5 ситуацій, які змушують наш мозок періодично «тупити». Це визначили фахівці, які працюють в американському університеті Нотр-Дам.
Кожна людина, виходячи з однієї кімнати в іншу, періодично забуває, навіщо вона це зробила. Причиною виявляються двері.
Мозок пов’язує з ними кордон подій. Відповідно, він відправляє «в архів» пам’те, що було до того, і очищає місце для нових подій.
Доводиться повертатися в «комору» свідомості і терпляче вилучати з неї те, що мозок відправив туди автоматично.
На другій позиції знаходяться звукові сигнали, яких у нашому житті стало безліч. Мозок не відразу здатний впоратися з тим, звідки виходить звук, і що він може позначати.
Щось схоже і з фотографіями. Мозок не завжди здатний оперативно відрізняти їх від реальних персонажів. Зокрема, люди, що кидають дротики у лиходія, будуть набагато прицільніше, ніж при тій же операції з нейтральним персонажем.
Якщо ж людину попросити знищити фотографії, містять дитячі спогади, у нього починається підвищене потовиділення.
Далі слід телефон. Часто людина виразно чує його вібрацію і, діставши, здивовано дивляться на темний екран. Це реакція мозку на необхідність фільтрації великої кількості шуму.
А є ще й колеса. Мозок не завжди встигає слідувати за мінливою картинкою, і йому здається, що вони обертаються в зворотний бік.