Новини

ТОП-3 найголовніші причини почорніння золота

Золото — благородний дорогоцінний метал, який у чистому вигляді не може почорніти. Тільки-от сам по собі він м’який і пластичний. Тож аби мати змогу виготовляти ювелірні прикраси, до нього додають певні домішки.

Чому потемніло золото: 3 можливі причини

Золоті сережки або браслет, виготовлені з чистого золота 985-ї проби, не практичні й не довговічні. Вони швидко втрачають первісну форму під невеликим тиском. Їх також легко подряпати. Тож в процесі виготовлення ювелірних прикрас до чистого золота додають:

  • срібло;
  • мідь;
  • нікель;
  • паладій.

Кожен з цих сплавів набагато міцніший і відрізняється кольором. Тож це дає можливість дизайнерам реалізувати свої ідеї: від цікавої геометричної форми до рожевого відтінку готового виробу.

Наші предки вважали, що золото темніє тільки в людей, на котрих наклали псування. Чи в тих, хто зовсім скоро стикнеться з серйозною хворобою. Наука давно спростувала ці міфи. Поява темних ділянок з часом на золотих прикрасах пояснюється 3 причинами:

  • неякісні домішки;
  • контакт з певними хімічними речовинами;
  • реакція на людський організм.

Неякісний сплав

Як йшлося вище, чисте золото ніколи не темніє. Неприємний відтінок характерний саме для домішок, які при тривалому контакті з повітрям окислюються і темніють. Так трапляється, коли домішок в сплаві насправді більше, ніж вказано в пробі. Найчастіше ювелірні прикраси виготовляють з 585 або 750 проб. Якщо ювеліри дотримуються всіх правил, таке золото не втрачає свій колір. Виняток — коли в сплаві менше ніж 58,5% чистого дорогоцінного металу.

Контакт з йодовмісними речовинами

У мережі можна натрапити на метод перевірки золотих прикрас на справжність за допомогою звичайного йоду. Дійсно, при контакті з цією речовиною золото потемніє. Тільки-от власнику потім доведеться виводити пляму, яка утворилася при контакті з йодом.

Золоті ювелірні прикраси контактують з йодовмісними сумішами й в повсякденному житті. Наприклад, при візиті до басейну або SPA-салону. Тож краще знімати сережки й інші прикраси, коли збираєтеся поплавати. Також не варто наносити парфуми й інші косметичні засоби на місця, які прямо контактують з ювелірним виробом на основі золота.

Реакція на людський організм

Все просто: людський організм — складна й збалансована система. Разом з потом з нього виходять непотрібні речовини. На шкірі збирається пил, котрий і формує темну плівку на ювелірних прикрасах. Позбутися неприємного відтінку улюблених прикрас у такому випадку найпростіше. Достатньо протерти їх вологою серветкою.

Ювелірні крамниці також пропонують професійні засоби для очищення золотих прикрас. Ними варто скористатися, якщо потемніння надто сильне або з’явилося давно.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України