Життя

Тоні Роббінс: Поки ви годуєте свою свідомість негативними станами, ваше життя буде їх відображенням

Свіже, дуже філософське інтерв’ю одного з найвідоміших коучів світу. Тоні ділиться роздумами та порадами про те, як побудувати успішну кар’єру, схуднути і підготуватися до публічного виступу. Виявляється, вся справа у принципах.

Тони Роббинс: Пока вы кормите своё сознание негативными состояниями, ваша жизнь будет их отражением

Тисячі людей сидять на дієтах. Спочатку вони дійсно втрачають вагу, а потім, у більшості випадків, повертаються до колишніх показників? Що їм слід робити інакше?

Слід працювати з психологією і фізіологією одночасно. Що стосується психології, ваша мета повинна бути не “я повинен скинути Х кг”, а “я хочу відтворити себе”, як атлета, здорову людину, сексуально привабливу особистість…

Мета, яка заснована на відновленні зв’язку з глибинним позитивним образом себе, набагато мотивує сильніше, ніж “Я винен скинути Х кг”. Тому обов’язково запитайте себе: “Якою автентичною особистістю ви станете, коли скине вагу?” Відповідь і стане вашою мотивуючою метою.

Також зверніть увагу на те, що для багатьох людей їжа є джерелом задоволення соціальної підтримки (зв’язку) і контролю (так звана “вторинна вигода”). Тому ваша надихаюча мета повинна включати в себе більш корисне джерело даних цінностей (комфорту, зв’язку та контролю), ніж їжа. Наприклад, це може бути креативний аутлет, допомога іншим, організація соціальних подій.

Що стосується фізіології, коли ви сидите на екстремальній дієті, механізм самозбереження вашого тіла реагує на це максимально повільним спалюванням калорій.

Внаслідок цього, вам стає набагато важче скидати вагу. До того ж, якщо ви робите фізичні вправи, ві, найчастіше, незабаром зупініться з-за травм або занадто важкою рутини — робити неприємні речі протягом всього життя не хочеться нікому.

А адже робота із зайвою вагою — це заняття на все життя. Тому ви з набагато більшою ймовірністю скинете зайві кілограми і зможете підтримувати вагу в нормі, якщо будете скидати його не поспішаючи, чи допустимо, від 200 до 400 г за тиждень, роблячи вправи з помірним навантаженням і створивши для себе корисне джерело задоволень, соціального зв’язку і контролю. Це повинно стати вашим довгостроковим планом.

Тепер ви розумієте, чому більшість учасників тв-шоу, присвячених дієтам (на зразок “Зважені та щасливі”), після завершення проекту повертаються до вихідних показників.

У них була величезна мотивація протягом короткого часу, тому що вони показали себе глядачам. Вони мало їли і багато працювали. Але в реальному життя без камер, такий ритм підтримувати неможливо. При цьому я не кажу про генетичної схильності до набору ваги, не спровокованої способом життя.

Щоб б ви хотіли сказати людям, які так часто терпіли невдачі в школі, на роботі або у відносинах — у них просто не залишилося сил і надій зробити чергову спробу досягти мети?

Всі ми бажаємо уникнути болю і прагнемо до задоволень, тому, коли наші перші спроби реалізувати мрію закінчуються невдачею, ми приймаємо рішення уникнути болю майбутніх невдач. Тобто припиняємо спроби змінити ситуацію і говоримо собі: “я просто недостатньо мотивований, недостатньо освічений, недостатньо привабливий для цього, недостатньо сильний для цього».

Ви повинні знайти щось, заради чого ви хочете жити, щось більше, ніж ви самі — місію — будь то ваша дитина, бізнес, благодійність… Щось більш цінне, ніж ви самі. Саме це і буде тягнути вас до досягнення мети. І це набагато надійніше, ніж змушувати себе.

Недостатньо мати стратегію успіху. Великі стратегії доступні безкоштовно, але вони все одно не працюють, поки ви не складете для себе правильну історію. Історія “я зробив все, що міг” гарантує невдачу. Ви повинні створити персональну надихаючу історію про те, що всі люди зазнають невдачі, але успішні люди знаходять спосіб знову і знову повертатися в гру аж до досягнення мети.

Третій елемент успіху — це ваш стан: Ви повинні замінити звичний стан песимізму і гніву на рішучість, волю, щедрість, цікавість і подяку. Чим більше ми здатні знаходити ці прекрасні стани замість їх негативних антиподів, тим швидше вони стануть нашими життєвими звичками і допоможуть нам приймати кращі рішення.

Це так природно сидіти і скаржитися на життя, але людський дух всередині нас здатний подарувати крила і підняти в небо.

Скажу конкретніше: я сам пройшов цей шлях і саме про нього розповідаю мільйонам людей:

  • Поки ви годуєте свою свідомість негативними станами, ваше життя буде їх відображенням. Зробіть навпаки. Приділяйте читанню не менше 30 хвилин в день або слухайте аудіокниги. Біографії великих людей навчили мене, що навіть видатні люди терпіли невдачі, але не зупинялися.
  • Робіть специфічні вправи кожен день, навіть якщо 5 або 10 хвилинні пробіжки. Саме такі маленькі звички з часом замінять страх і гнів — рішучістю і куражем. Це може змінити вашу ідентичність, свій імпульс. Емоції змінюються рухом. Хочете в цьому переконатися? Прийміть позу влади — як це робить Супермен — груди колесом, глибоко дихайте… Бачите, ваш емоційний стан кардинально змінився. В ході Гарвардського дослідження, було виявлено, що після 2-х хвилин виконання цієї вправи, рівень тестостерону виріс на 20%, кортизолу скоротився на 15%, а третина учасників висловили більше бажання зробити ті дії, які вони вважали надто ризикованими ще 2 хвилини раніше.А ось ще один прийом, який вимагає навіть менше зусиль. Посмішка. Вона створює миттєве позитивні психологічні зміни.
  • Знайдіть надихаючу рольову модель. Можливо, це буде хтось, хто довго боровся і досяг успіху лише в старості. Біографії цих людей — історії того, що вони вчинили інакше, ніж ви, допоможе вам приймати кращі рішення. Ну, а якщо така особа погодиться стати вашим наставником чи дозволить спостерігати за своїми діями — просто чудово!
  • Здійсніть велике дію. Занадто багато людей вічно чекають того моменту, коли отримають всі відповіді. Коли ви відчуєте, що володіє достатньою, хоча і не повною експертизою, починайте пробувати. Дійте. Якщо щось не працює, спробуйте ще щось; підтримуйте в собі образ мислення експериментатора.
  • Знайдіть когось, у кого виходить гірше, ніж у вас, і допоможіть їм. Це допоможе вам побачити своє життя у перспективи великої мети. Моя організація нагодувала мільйони голодних людей і ми прагнемо до мільярда.

Ви закликаєте людей контролювати свої емоції, наприклад, діяти, а не сумувати або гніватися. А що ви порадите робити тим, хто постійно відчуває смуток або гнів?

У кожного з нас є емоційний будинок, в який ми повертаємося. Навіть якщо постійно зла або сумна людина має хорошу роботу або сім’ю, він все одно повертається в свій емоційний будинок, особливо коли переживає життєві негаразди.

Я не вірю в те, що добрі почуття слід просто чекати. Я хочу пов’язувати себе, свої статки з позитивом і вдячністю. Я хочу будувати свою дорогу, яка веде до позитивних переживань.

Щоранку я присвячую цьому 10 хвилин. По-перше, роблю кілька глибоких вдихів. Потім, я фокусуюся на 3-х моментах в моєму житті, за що я щиро вдячний. Далі, я прошу своє тіло бути сильним, щоб я міг служити іншим. На завершення, я думаю про 3 речі, які я хочу зробити в цей день — моя Трійка Процвітання.

Потім, буууум, я починаю свій день. Роблячи так кожен день, я по-справжньому починаю знаходити моменти і явища, за які я вдячний. Звичайно ж, це не означає, що я зовсім не гніваюся або не сумую. Але, в силу того, що я прив’язаний до позитивних емоцій, я роблю краще щодо себе та інших.

Ви говорите про відмінності між хочу-підприємцями (wantrepreneurs) і звичайними підприємцями. У чому ключова відмінність?

Головна відмінність полягає в тому, що слід більшою мірою зосередитися на реалізації, ніж просто просто на ідеї.

В світі придумано мільйон бізнес концепцій, але лише невеликий їх відсоток досягає успіху. Фокусуйтеся на реалізації, щоб дати максимальну цінність вашим споживачам. Це означає, що слід діяльно вчитися всьому, від фінансування до виробництва і маркетингу. І найкращий шлях досягти успіху в цьому — безпосереднє навчання у майстра або участь у навчальних курсах, читання книг і перегляд відео. Йдучи цим шляхом, ви починаєте вчитися реалізації, спираючись на досвід майстрів.

Ви прекрасний оратор з дивовижним умінням надихати людей, змінювати їхні думки і поведінку. Підкажіть, що слід робити, щоб стати трансформаційних спікером?

Все впирається в наступні принципи:

  • Сформуйте надихаючу вас мета, в основі якої лежить прагнення зробити щось грандіозне, що покращить життя вашої аудиторії.
  • Приділіть час, щоб зрозуміти і відчути її очікування, сумніви і страхи.
  • Глибоко розберіться в суті теми, що вас надихнула, про яку варто знати аудиторії.
  • Підготуйте хороші приклади та історії, щоб оживити, надати енергію вашому виступу.
  • “Натисніть на емоції людей. Ми всі засипаємо на виступах ораторів, які викладають суто фактичну інформацію. Ви повинні “натиснути” на почуття людей. Приміром, я виходжу до аудиторії і ставлю емоційно сильні питання.
  • Я готую тези, але ніколи користуюся послугами телесуфлера. Це вбиває емоційний зв’язок з людьми.
  • Увійдіть у “стан майстра”. Переможете страх, припинивши думати про себе! Замість цього, на 100% сфокусуйтеся на тому, як ви зможете краще зробити щось цінне для вашої аудиторії.

Переклад — Макс Кузьменко

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України