Економіка

Тютюнові гіганти готуються до закриття фабрик в Україні

“Філіп Морріс Україна”, “Джей Ті Інтернешнл Україна”, “Брітіш Американ Тобакко Україна” та “Імперіал Тобакко Продакшн Україна” розглядають можливість скорочення виробництва і подальшого закриття фабрик на території України через прийняття Верховною Радою законодавчої норми про державне регулювання торгової націнки на їхні товари.

Про це керівники компаній-членів асоціації “Укртютюн” заявили на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна”.

“Факт прийняття цього закону спричинить серйозні наслідки для галузі. Це відсутність перехідного періоду і механізмів імплементації. Найближчим часом це піддасть наш бізнес ризикам. Ми будемо змушені розглянути питання виробництва нашої продукції на інших фабриках, оскільки ми навіть не до кінця розуміємо, як виконувати цей закон (№1049 – ІФ) “, – сказав генеральний директор групи” Брітіш Американ Тобакко Україна “Саймон Уелфорд в ході прес-конференції в агентстві” Інтерфакс-Україна “в середу.

Він пояснив, що прийнятий у другому читанні законопроект №1049 про введення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування встановлює фіксовану маржу для оптових і роздрібних торговців тютюновими виробами на рівні 7% і 13% від максимальної роздрібної ціни за пачку.

Генеральний директор “Філіп Морріс Україна” Міхаліс Александракіс додав, що запропонована націнка не характерна для країн з ринковою економікою, не узгоджується із зобов’язаннями України в рамках СОТ і суперечить чинному законодавству України.

В асоціації додали, що це також призведе до зменшення обсягів виробництва сигарет на 25%, створить негативний сигнал для інвесторів і призведе до закриття фабрик Філіп Морріс, BAT, JTI, Imperial Tobacco і втрати 50 тисяч робочих місць в цілому в тютюнової індустрії.

“Філіп Морріс”, “Джей Ті Інтернешнл Компанії”, “Брітіш Американ Тобакко” і “Імперіал Тобакко” спільно виробляють понад 90% сигарет в Україні.
За підсумками 2018 року компаніями було сплачено податків до бюджетів всіх рівнів на суму 48 мільярдів гривень.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України