Авторські статтіДіаспора

Тисячі чехів підтягнуть штани в пам’ять про першого президента Вацлава Гавела

Сім років тому, 18 грудня 2011 року, пішов з життя перший президент Чехії Вацлав Гавел. У річницю цього сумного події по всій республіці пройдуть пам’ятні заходи. Одним з них стане акція «Короткі штани для Вацлава Гавела» (Krátké kalhoty pro Václava Havla).

Її суть полягає в тому, що люди по всьому світі у пам’ять про визнаноuj борця за свободу і демократію підтягують або підвертають свої штани, щоб було видно шкарпетки. Акцію щороку підтримують багато імениті політики, громадські діячі, спортсмени та артисти.

Настільки незвичайна традиція виникла в 2012 році. Вона заснована на відомому історичному факті: в 1989 році Гавел брав президентську присягу в надмірно укорочених штанах, що не могло сховатися від об’єктивів телекамер. Про причини чудового зовнішнього вигляду новоспеченого президента потім гадав весь світ.

Сам він неодноразово віджартовувався, що штани не були короткими, просто свою роль зіграла його звичка підтягувати штани в кожній драматичній ситуації.

Чи обов’язково отримувати паспорт в 14 років – прочитайте у нашій статті

Іншим значним пам ” ятною подією стане акція “Свічка для Вацлава Гавела” (Svíčka pro Václava Havla), яка пройде з 11:00 до 18:00 на площі Jungmanovo náměstí. Там відомі діячі культури будуть читати вірші та уривки з робіт Гавела (він був шанованим письменником і драматургом), виступлять музиканти. Всі бажаючі зможуть запалити свічку в пам’ять про президента.

Нагадаємо, що транспортне підприємство Праги запускає інформаційну кампанію, головними героями якої стануть відомі мультиплікаційні персонажі

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України