Авторські статтіДіаспора

В чеському місті закликали жителів не давати гроші бездомним

Чеське місто Світави (Svitavy) 13 грудня запустило інформаційну кампанію, в якій закликатиме мешканців не давати гроші бездомним. У мерії впевнені, що своїми прямими пожертвами городяни лише посилюють проблему.

Листівки з відповідним закликом волонтери будуть роздавати у великих магазинах і торгових центрах.

«Ми хочемо донести до громадськості, що кожні подаровані бездомним 10 або 20 крон нічого не вирішать. Навпаки, це дорога в пекло. Зібрані гроші вони витратять на алкоголь. Всі, кому держава виплачує допомогу, мають можливість отримати безкоштовну продуктову допомогу і в будь-який час влаштуватися на роботу», – пояснив глава міста Давид Шимек.

Соціальні працівники влаштовують бездомних людей прибирати вулиці або дають іншу суспільно корисну і не вимагає кваліфікації роботу. Крім того, некомерційні організації допомагають і з більш серйозним працевлаштуванням.

Нещодавно мерія прийняла постанову, що забороняє розпивання алкоголю у всіх місцях скупчення бездомних. Мова йде про головній площі, території поруч з вокзалами, школами, лікарнями, торговими центрами. Ці місця з 12 грудня поліція почне патрулювати набагато частіше.

Влада впевнена, що ці два заходи змусять безпритульних піти з центральних районів, мешканці яких засипали мерію скаргами на п’ятому дерев’яних, галасливих і неприємних сусідів.

«Ми чудово розуміємо, що бездомні з міста нікуди не дінуться, і просто знайдуть інші місця. Тому в місцях, де заборони на розпивання алкоголю немає, ми встановимо нові вуличні камери відеоспостереження, щоб стежити за тим, що відбувається», – додав Шимек.

Нещодавно міська влада представили новий будинок-притулок для бездомних. Тут кожен може переночувати і прийняти душ за 30 крон на добу. При бажанні, безпритульні можуть орендувати більш комфортну кімнату з телевізором. Вона обійдеться дорожче – 120 крон на добу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України