Авторські статті

Тищук: чому наші Майдани так і закінчилися нічим

Повертаючись до уроків Майдану потрібно визнати, що періодичні спалахи невдоволення населення у вигляді Майданів не дають стійкого практичного ефекту. Тому що вони ще жодного разу не супроводжувалися реальним покаранням злодіїв при владі. Якби хоч на якомусь з Майданів після короткого публічного трибуналу були повішені пара десятків злочинців з оточення Януковича, пара десятків суддів, включаючи голів Конституційного, Верховного та керівників «беркутів» – ефект був б. Про це у своєму блозі пише український громадський діяч, блогер Юрій Тищук.

Блогер зазначає, потрібно визнати, що вже тричі народ, доведений до Майдану, шукає «компромісу» і вже на найближчих виборах допускає до влади тих же злочинців, які є просто іншим ешелоном представників все того ж олігархату. Юрій Тищук пише, помилково також думка про придатність повсталих українських протесних мас до високої самоорганізації. Насправді Майдан практично не мав організованого політичного стрижня. Танці та спів під скоростиглі безсистемні виступи політиканів перейшли в героїчну спробу беззбройних сміливців відчайдушно протистояти озброєним слугам злодійкуватої влади.

Тищук згадує, що він, у свій час, не розумів саме брак здатності до самоорганізації, поки не прочитавши про рух виникнув в Сан-Франциско 1850-х років. За кілька місяців громадяни Сан-Франциско встигли помітингувати, вибрати комітет, зібрати кошти, сформувати армію, озброїти її, заарештувати підозрюваних, сформувати суд, провести суд і наслідок, частина злочинців повісити, частина вигнати, частина виправдати, замінити чиновників на виборних посадах і, провівши урочистості, саморозпуститися. Ось чому треба вчитися і вчити українську молодь.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України