Новини

Тижневий огляд: Папа і Апостольський Престіл (27.06 – 03.07)

Повертаючись із Вірменії, куди Святіший Отець Франциск здійснив свою останню Апостольську подорож, на борту літака він, традиційно, провів прес-конференцію із журналістами. Які враження Святішого Отця від зустрічі з «вірменським духом»? Що чинити для примирення між Вірменією та Азербайджаном? Яке майбутнє Європи? Серед інших, були поставленні також питання про гомосексуалістів та свячення жінок.

У вівторок, 28 червня, Папа Франциск прийняв делегацію Константинопольського православного патріархату, яка прибула до Риму для участі в святкуваннях урочистості святих Апостолів Петра і Павла, і яку очолив Бостонський Митрополит Методіос. Звертаючись до делегатів, Понтифік сказав: «Милосердя визволяє нас від тягарів минулого, позначеного конфліктами, та дає змогу відкритися на майбутнє, до якого нас провадить Святий Дух».

Цього ж дня, Святіший Отець Франциск дав інтерв’ю аргентинській газеті «La NACION». Інтерв’ю фокусується в основному на питаннях щодо Аргентини, а також на тому, як Папа Франциск ставиться до «церковних консерватистів».

Урочиста церемонія з нагоди 65-річчя рукоположення Папи-емерита Бенедикта XVI відбулася 28 червня 2016 року в Клементійській залі Апостольського палацу у Ватикані. Папа Франциск особисто привітав Його Святість. Папа-емерит, у свою чергу, подякував Святішому Отцеві Франциску, єрархам і віруючим за привітання.

Про відкритість і замкненість роздумував Папа Франциск у проповіді під час Святої Літургії, яку він у середу, 29 червня, очолив у Ватиканській базиліці з нагоди урочистості святих Петра і Павла. Серед співслужителів були 25 новопризначених протягом року митрополитів, які прибули до Вічного Міста, щоб отримати з рук Наступника святого Петра паллій – символ митрополичої влади та єдності з Єпископом Риму. На богослуженні була присутня делегація Константинопольського православного патріархату.

Прийняти благу вість про Христову милосердну любов, яку на наших вулицях та в наших домівках також сьогодні звіщають святі Петро і Павло, закликав вірних Папа Франциск, промовляючи перед проказуванням молитви «Ангел Господній».

Після проказування молитви Понтифік висловив співчуття родинам загиблих та постраждалих від терактів у Стамбулі.

У четвер Святіший Отець провів надзвичайну загальну аудієнцію, оскільки протягом липня Папа не проводитиме ні окремих, ні загальних аудієнцій. Темою своєї проповіді Папа обрав милосердя. Понтифік зазначив, що «одна справа – говорити про милосердя, а інша – ним жити». «Як же ж часто протягом цих перших місяців Ювілею ми чули про діла милосердя. Сьогодні Господь запрошує нас зробити серйозний іспит сумління», – сказав Святіший Отець, наголошуючи, що слід ніколи не забувати, що «милосердя не є абстрактним словом, але – стилем життя». Він зазначив, що перефразовуючи святого апостола Якова, можемо сказати, що «милосердя без діл є мертвим саме в собі». І це дійсно так, адже милосердя вчиняє живим «його постійний динамізм, виходячи назустріч потребам тих, які перебувають у матеріальній та духовній нужді».

«Останні розмови» – назва нової книги. яка є конспектом розмов Папи-емерита Бенедикта ХVІ і німецького журналіста Петера Зеевальда, яка у вересні має з’явитися в італійських книгарнях.

«Ви маєте рацію. Прийшов час стати пліч-о-пліч, щоб в істинно європейському дусі вийти назустріч проблем нашого часу», – з цими словами Святіший Отець через відео звернувся до учасників екуменічної ініціативи «Разом для Європи», яка зібрала в німецькому місті Мюнхені представників понад 300 християнських рухів та спільнот різних конфесій на з’їзд під гаслом «Зустріч-Примирення-Майбутнє».

Під час своєї недільної катехизи перед молитвою «Ангел Господній», Святіший Отець коментував уривок з десятої глави Євангелії від Луки, в якому чуємо Ісусів заклик молитися до «Господаря нив», аби послав робітників на жнива. Тими «робітниками», про яких Він говорить, є «місіонери Божого Царства», покликані та послані «перед Ним по двоє в кожне місто», щоби «звіщати послання спасіння, звернене до всіх». «Місіонери, – сказав Наступник святого Петра, – завжди звіщають всім благовість спасіння. Не лише ті місіонери, які вирушають у далекі сторони, але також і ми, християнські місіонери, коли кажемо добрі слова спасіння. Це дар, даний нам Ісусом у Святому Дусі, звіщати: “До вас наблизилося Боже Царство”, – адже Ісус “наблизив” Бога до нас».

Святіший Отець звернувся із закликом молитися за жертв і постраждалих внаслідок теракту, скоєного напередодні у Дацці, та того, що відбувся у Багдаді.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України