Цьогорічна проща до Зарваниці стане загальнонаціональною

Загальнонаціональна проща до Зарваниці відбудеться 16-17 липня 2016 року. Учасниками її будуть жителі всіх областей України, а також українці діаспори й гості – владики із Польщі та Австрії.

Частина паломників до Зарваниці йтиме пішки, долаючи десятки, а то й сотні кілометрів, розповів архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь (Семенюк) 6 липня, повідомляє кореспондент РІСУ Володимир Мороз.

«Цей рік у всій Католицькій Церкві є роком Божого Милосердя, і під його символікою пройде цьогорічна проща до Зарваниці, – говорить архиєрей. – Також проща присвячена молитві за мир. Я щиро запрошую усіх, кому не байдужа доля України, взяти участь у прощі. Бо байдужість – гріх. Як казав Ісус Христос, «де двоє або троє зберуться в ім’я моє, там я посеред них». Щиро вірю, що через цю молитву Господь почує нас».

Цьогорічну прощу до Марійського духовного центру у Зарваниці назвали не «всеукраїнською», а «загальнонаціональною», оскільки участь у ній візьмуть вірні також з-поза меж нашої держави.

«Чекаємо на паломників, які зазвичай не заявляють попередньо про свою участь: наших людей з Італії, Іспанії, Португалії, Франції, – говорить єпископ-помічник Теодор Мартинюк. – На цьогорічну прощу приїде також голова конференції єпископів Польщі архиєпископ та митрополит Станіслав Гондецкі, а також єпископ австрійського міста Грац із делегацією. Архієпископ Станіслав Гондецкі вирішив приїхати до Зарваниці у переддень приїзду до Польщі Папи Франциска на Всесвітній День молоді у Кракові, – веде далі єпископ. – Є сподівання, що ця проща допоможе у спільній молитві пережити ту штучну напругу між полякати та українцями, яку зараз нагнітають…»

Щодо піших паломників, то у Зарваницю традиційно йтимуть їхні гурти із Тернополя, Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Івано-Франківська, Коломиї, а також зі Львівщини.

«У ЗМІ подекуди заявили, що у Зарваниці на прощі буде мільйон паломників. Будьмо правдиві – мільйона не буде і для цього є декілька причин. По-перше, щосуботи і щонеділі у Зарваниці відбуваються професійні прощі, в яких беруть участь тисячі людей. Наприклад, дуже хорошою була нещодавня проща працівників казначейства. Були й люди з Донеччини і Луганщини. Вони залишилися задоволеними – не думали, що тут, на Західній Україні, їх так радо приймуть. Також нещодавно була гарна проща із Кіровограда, – продовжує митрополит В. Семенюк. Друга причина – виїзд наших людей за кордон. Священики мені часто говорять, що майже всі активні люди у віці 20-40 років виїжджають на заробітки. По-третє, відчутним є зубожіння наших людей».

Для паломників Церква розробила низку рекомендацій, аби зробити прощу зручнішою.

– Оскільки немає змоги забезпечити всіх місцями для ночівлі, то варто взяти намети, спальники і каремати – буде наметове містечко. Просимо не використовувати одноразовий пластиковий посуд, адже ми забруднюємо ним довкілля, Україну і наше майбутнє. Слід мати вервицю. Дорогою до Зарваниці можна буде висповідатися, адже із паломниками йтимуть священики. Також буде супровід поліції і медиків. Важчі речі із Тернополя будемо довозити.

Із Тернополя (а до тернополян можуть приєднатися і жителі інших міст – авт.) прочани вийдуть 15 липня після Літургії, котра розпочнеться в Архикатедрі о 7.00. Зареєструватися на пішу прощу можна у соцмережах у групах «Зарваниця 2016», а також за тел. 096-837-56-72, 097-408-71-17.

«Прочани матимуть зупинки у Мишковичах, Микулинцях, Тютькові і Золотниках. Там громади подбають про те, щоб нагодувати паломників – щоб кожен мав булку і теплий чай. Особливо хочу подякувати громаді села Тютьків. У ньому є дуже невелика парафія УГКЦ і дуже велика православна. І вони, незалежно від конфесійної приналежності, приходять та створюють умови для того, щоб паломникам було зручно, – відзначає о. О. Павліський».

Ночуватимуть паломники, які вийдуть із Тернополя, у Струсові. Для них там відслужать Літургію. У Зарваниці програма прощі буде насиченою: вона передбачає Літургії, зустріч Патріарха Святослава із молоддю, традиційний похід зі свічками, Хресну дорогу, нічні чування. Серед усього іншого, організують і духовно-мистецьку програму.

«Хочу запросити на цю нічну програму, яку ми готуємо з допомогою колективів нашої Церкви. На ці концерти збираються по 30000 молодих людей, що є грандіозно», – каже о. О. Павліський.

Програма загальнонаціональної прощі у Зарваниці 16-17 липня 2016 року

16 липня

8.00-19.00 – Реєстрація учасників прощі у Зарваниці, при в’їзді до села

16.00 – Зустріч Блаженнішого Святослава з молоддю

17.30 – Вервиця (площа біля собору)

19.00 – Вечірня (каплиця біля парафіяльної церкви)

20.00 – Архиєрейська Свята Літургія (каплиця біля парафіяльної церкви)

22.00 – Похід зі свічками

23.00 – Молебень до Богородиці (площа біля собору)

00.00 – Освячення води

00.30 – Хресна дорога

00.30 – Початок духовного концерту (Співоче поле)

00.30 – Нічні чування (парафіяльна церква, надбрамна церква, собор)

17 липня

7.00 – Утреня (собор)

8.30 – Похід владик і священиків від Собору до подіуму. Привітання владик

9.00 – Архиєрейська Свята Літургія. Освячення води та релігійної атрибутики

11.30 – Свята Літургія (каплиця біля парафіяльної церкви)

12.00 – Свята Літурія (собор)

14.00 – Свята Літургія (собор)

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 + three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh