Авторські статті

Ті, хто добиваються федералізації навіть не знають до кінця, що це таке

Україна має бути єдиною унітарною державою. Федералізація – шлях в нікуди. Про це заявила кандидат у президенти України, лідер ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко на з’їзді сільських, селищних і міських голів та депутатів місцевих рад від “Батьківщини”.

Тимошенко переконана, що “про федералізацію говорять ті люди, які ненавидять Україну, тому що це шлях в нікуди, це, по суті, створення 25 автономних республік Крим, в яких легко узурпувати владу та легко розірвати нашу державу на шматки”.

“Федералізація – це шлях в нікуди, оскільки ні Донбас, ні Закарпаття, ні Слобожанщина, якщо будуть абсолютно відокремлені самі по собі не зможуть стати світовими лідерами і ніяка Росія не збирається витрачати шалені гроші на розвиток наших гідних українських територій. Сьогодні ставиться питання лише про нашу дестабілізацію –  ті, хто добиваються федералізації навіть не знають до кінця, що це таке, і як це буде функціонувати в конкретних умовах нашої держави. Ті, хто добивається федералізації прагнуть, щоб сьогодні в Україні було створено декілька феодальних удільних шматків і князівств, щоб вони були такими собі територіями в управлінні окремих кланів і цього допустити неможливо!”, – заявила кандидат у президенти України.

Тимошенко підкреслила, що “якщо ми говоримо про сильне місцеве самоврядування, про сильні територіальні громади, про можливості робити практично свою фінансову політику, про можливість формувати економічний потенціал своєї території, ми говоримо виключно про єдину унітарну країну, і ми говоримо про керованість країною в усіх напрямках нашого життя”.

На думку Тимошенко, одна з ключових проблем в Україні – це гіперцентралізована влада, яка всі рішення приймала в одному кабінеті та керувала всіма бюджетними потоками з одного міністерства фінансів, а при цьому місцеве самоврядування не мало і, потрібно визнати, не має ні голосу, ні ресурсів, ні можливостей, але при цьому ви несете повну відповідальність за життя кожного громадянина України” , – підкреслила Тимошенко, звертаючись до делегатів з’їзду.

За її словами, відсутність повноцінного місцевого самоврядування призвело до того, що люди, які живуть на певних територіях і ті голови сільських і селищних рад, міські голови, не відчувають жодного важеля впливу на формування бюджету, жодного важеля впливу на розвиток економічної потужності регіону і, як наслідок, ще і не можуть отримати економічний зиск і економічний сенс від діяльності громад. Як наслідок, за словами Тимошенко, дотаційність 5 419 бюджетів місцевого самоврядування становить понад 70%: це означає, що не функціонує система життя, не функціонує система розвитку, не функціонує можливість всієї громади забезпечити собі гідне життя. Існує ще 483 територіальні громади, які мають 90% дотацій, а це значить, що практично нічого не отримують щоб жити.

Тимошенко підкреслила, що здійснення постійної фінансової підтримки через районні бюджети малочисельних територіальних громад з використанням системи дотацій вирівнювання є обтяжливим для державного бюджету.

“Неналагодженість нашого життя на рівні громад стримує розвиток всієї держави; стримує нашу силу і нашу міць  в глобальному просторі”, – підкреслила Тимошенко.

За її словами, при відсутності повноцінного, самодостатнього, добре профінансованого місцевого самоврядування не може бути сучасної, розвинутої України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України