Розповідаємо все, що потрібно знати про новітньому чеському кросовері
Кросовер Skoda Karoq вперше показали ще в явились в місті у, альо повноцінного тесту довелося чекати майже півроку. І за цей годину до наступника популярного Yeti накопичилося чимало питань. Чи набагато він більше Yeti? Чим відрізняється від соплатформенних «Тигуанов» і «Кодиаков»? І, нарешті, привезуть Karoq в Росію? І тепер у нас є на них відповіді!
1. Karoq помітно більше Yeti
Skoda Karoq використовує модульну фольксвагеновскую платформу MQB і за габаритами істотно перевершує Yeti — в довжину додав разом 16 сантиметрів, завширшки — 4, альо при цьому ставши нижчий на 9 сантиметрів! На щастя, пасажири не підпирають головою стелю, а пропорції змінилися від «кубічної» до більш звичним для кросоверів.
Альо хто з десяти метрів відрізнить Karoq від «Кодиака»? Так, «старший брат» помітно крупніше, альо оформлення передньої частини майже ідентично, а збоку підказку шукати треба приблизно в районі задньої стійки і третього віконця. І тільки ззаду все стає ясно — у «Карока» зовсім інші ліхтарі.
Найсильніше зміні Yeti на Karoq зрадіють задні пасажири — місця для ніг стало більше, а за доплату замість дивана можна встановити три роздільних крісла з поздовжнім регулюванням і змінним кутом нахилу спинок. Правда, в колінах стані трохи тісніше, альо навіть при меншій колісній базі (2630 мм — у повнопривідних версій і 2638 — у передньопривідних), ніж, наприклад, у «Мазди» CX-5 (2700 мм), місця тут практично стільки ж.
2. Karoq не надто поступається «Кодиаку»
То ж схожість з «Кодиаком» і всередині — по суті, відрізняється лише форма передньої панелі! Кермо, приладовий щиток (за доплату — цифровий), блок клімат-контролю, мультимедійний комплекс Columbus з 9-дюймовим екраном, жорстким диском на 64 Гб, підтримкою LTE і Apple CarPlay, Android Auto і Mirror Link (само собою, це теж опція) — все, як у «Кодиака», ніяких утисків через статусом молодшого кросовера.
Список оснащення теж широкий — 4 мультимедійних комплексу, включаючи топовий Columbus, велика панорамний дах з відкидним люком, підігрів задніх сидінь, керма і лобового скла, набір систем допомоги водієві, включаючи «пробковий» автопілот (машина сама гальмує і починає рух), фонове підсвічування салону, «розумний» ключ, є ятовує налаштування «клімату», музики, перемикача режимів руху Driving Mode.
Цікаво, що для «Карока» доступно кілька варіантів оздоблення сидінь — темна тканина, двоколірна, шкіра комбінована (шкіра + алькантара), а самі крісла можна замовити спортивні, із збільшеною бічною підтримкою. Альо вентиляції немає, а ще є претензії до якості — як і в «Кодиака», тут «дихають» дверні карти і хрумтять ручки на них, а якщо ви не доплатите за акустику Canton з сабвуфером, то на місці центрального динаміка буде ящик для дрібниць (як у Yeti). Сам по собі ящик непоганий, але його кришка зроблена з слизького дешевого пластику — це кидається в очі.