А якщо додати сюди дизель, семимістность і не скупитися на опції, вийде більше двох з половиною. Саме такі версії виявилися у нас на тесті. Втім, дизель треба визнати оптимальним вибором, тому що подібні машини часто беруться для подорожей, і далекобійність стає важливою характеристикою. Та й їхати відпочивати веселіше великою компанією — значити в список обов’язкових опцій записуємо і третій ряд? А вісь тут вже не все так очевидно, особливо коли познайомишся з кросоверами ближче.
При рівній кількості місця для пасажирів іншого ряду на третьому у них однаково тісно. Але пару дітей туди упакувати цілком можна, причому не без комфорту для них. Маленькі пасажири зможуть розмістити свої іграшки в численних нішах, а в Kia ще і відрегулюють власний клімат за допомогою спеціальної панелі. У Skoda третя температурна зона — опція, і з багажника вона не настроюється, але зате є індивідуальний світло на стелі для третього ряду.
Якщо ви вирішили, що вам необхідна семимісна конфігурація (опція за 52 тисячі до будь-якої комплектації), то Skoda буде коштувати мінімум 2 050 900 рублів з базовим бензиновим 150-сильним мотором, але вже 2 360 900 з дизелем тієї ж потужності. Автомат (який — робот) і повний привід покладаються за замовчуванням. Kia ж з трьома рядами сидінь коштує дорожче — це мінімум 2 444 900, тому що для початкових версій додаткові місця не пропонуються. Маршрутка на базі Sorento Prime буде як мінімум в середній комплектації Prestige і або з потужним «бензином» V6 250 сил, або з 200-сильним дизелем. Повний привід і автомат також у будь-якому випадку.
Битва обсягів
Самі по собі вантажні відсіки гарні: є сітки, дистанційне складання іншого ряду, підпільні відсіки для шторки і фірмовий знімний ліхтарик у «Шкоди». Обсяги теж приблизно рівні: з двома рядами сидінь це 635 літрів у «Кодиака» і 605 у Sorento Prime, а в максимальній вантажний конфігурації салону це 2 «куба» там і там.
Другий ряд сидінь в таких великих машинах тісним бути не може за визначенням. Тім більше, що дівані рухаються вперед-назад (звичайно, у пропорції 2:1), а нахил спинки можна регулювати. Альо діапазон подовжнього регулювання більш широкий у «Кодиака», тому тільки там можна розвалитися з королівським простором — за умови, що «у багажнику» ніхто не сидить. При цьому у Sorento Prime ще і стеля висить нижче по відношенню до подушці дивану. Почасти це пояснюється наявністю в Kia панорамної даху, тоді як в тестового «Кодиаке» її не було.
Взагалі, Skoda комплектується більш гнучко. Kia пропонує кілька фіксованих комплектацій і пакети до них, а в конфігураторі чеської марки опції можна додавати по одній. Хочете шторки на задніх вікнах? У «Шкоди» достатня поставити галочку напроти пункту ціною 8 900 рублів, а в Kia будьте ласкаві розщедритися на комплектації за 2,445 млн. «Панорама» для Kodiaq коштує 57 тисяч і може бути навіть в самої простої сукупності версії, а Sorento Prime зажадає замовити потужний мотор і інші опції у складі комплектації Premium аж за 2,665 млн рублів. І так далі.
Інтер’єр Kodiaq, звичайно, сучасніше — тут і бездротова зарядка (на шкода, неотключаемая), і дорого виглядає топова мультимедийка, і класна контурна підсвічування на дверях з можливістю вибору відтінку. Але лінії передньої панелі і консолі вже дуже суворі, а форми кілька масивні, тому на мій суб’єктивний погляд водієві «Кодиаке» бракує затишку. Трохи засмутило якість збірки: похрустують блоки кнопок і дверні карти.