Здоров'я

Терміново до лікаря: 8 випадків, коли не можна терпіти біль

Бувають випадки, коли біль можна перетерпіти або зняти, прийнявши таблетку. Але іноді різка біль — це сигнал, що не можна втрачати ні хвилини.

 

Зараз, коли лікарі і лікарні працюють з підвищеним навантаженням, рекомендовано звертатися за допомогою тільки в екстрених випадках, відклавши все менш термінові проблеми зі здоров ям «після коронавіруса». Розповідаємо, коли не можна ні в якому разі терпіти біль і тим більше «глушити» її знеболюючими препаратами, а треба терміново бігти до лікаря.

Різкий головний біль

Дуже сильний головний біль, що починається раптово і поширюється і зростає майже миттєво — привід звернути до лікаря негайно, де б ви не були і чим би не займалися. Найчастіше різка і майже нестерпний головний біль — ознака інсульту або навіть обширного крововиливу в мозок. Негайно зверніться до лікаря!

Велика біль у грудях

Це найвідоміший (хоча і не найпоширеніший) симптом наближається серцевого нападу. Якщо ви або хтось із ваших близьких відчув біль, що поширюється в грудях, не відкладаючи, викликайте «швидку»!

Болі в попереку

Болі в попереку, локалізовані праворуч або ліворуч або «розсіяні», можуть бути ознакою інфекції нирок. Важливо якомога швидше звернути до лікаря, так як інфекція може викликати зараження крові або ниркову недостатність.

Болі в області сідниць

Сильні болі в верхній частині стегна, переходять в область сідниць — це симптом ішіасу, ураження сідничного нерва. При цьому захворюванні важливо якомога швидше вжити заходів і загальмувати розвиток хвороби, у противному випадку вона може призвести до розвитку м’язової слабкості, навіть паралічу.

Біль у правій частині живота

Різкий біль у правій нижній частині живота, особливо що супроводжується високою температурою, нудотою і блювотою, може бути ознакою апендициту. Втім, навіть якщо немає ніяких «додаткових» симптомів, все одно важливо звернути до лікаря: іноді апендицит розвивається стрімко.

Болі в нижній частині живота

На жаль, багато жінок відчувають сильні болі в нижній частині живота під час менструації, але якщо вони по‑справжньому сильні, важливо звернути до лікаря. Такі болі можуть бути симптомів ендометріозу — захворювання, яке може суттєво збільшити ризик безпліддя.

Ниючий біль або судоми в ногах

Часті судоми в ногах або відчуття ниючий біль також не варто ігнорувати: це може бути ознакою тромбозу глибоких вен. Важливо зробити УЗД, щоб виключити цей діагноз — в іншому випадку, тромбоз може привести до закупорки серцевої або легеневої артерії.

Оніміння ніг

Година від годині ми всі стикаємося з відчуттям оніміння або поколювання в ногах, але якщо воно з’єднання являється часто, варто перевірити рівень цукру у крові: часта втрата чутливості ніг може бути симптомом діабету розвивається іншого типу. Як можна швидше зверніться до ендокринолога та перевірте рівень цукру!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України