Колишній секретар у справах освіти Великобританії вважає, що Тереза Мей є «першим католицьким прем’єром Великобританії» і в центрі її політики стоїть католицьке соціальне вчення.
У статті для «The Times» Майкл Ґов, член британського парламенту, зазначив, що Тереза Мей є «швидше англо-католичкою, ніж римо-католичкою, однак від того не меншою католичкою загалом».
Ґов сказав, що хоча п. Мей є англіканкою і дочкою вікарія, у своєму підході до управління урядом вона керується католицьким соціальним вченням.
Ґов сказав, що сила цього католицького впливу проявилась тоді, коли вона брала участь в серіалі BBC Radio 4 «Desert Island Discs» і обрала два гімни, серед яких був «Ось ми перед ним приклоняємось», який часто співається під час благословення Дарів в Літургії.
Він також зазначив, що п. Мей на період Великого Посту відмовилась від улюблених чіпсів, що «швидше за все не потрапить до головних новин». «Принцип жертви впродовж Великого Посту, коли ти відмовляєшся від чогось улюбленого на згадку 40 днів, які Ісус провів у пустелі, є практикою, якої дотримуються багато християн. Однак вона є особливо характерною для католиків», – сказав п. Ґов.
За його словами, політику Мей краще зрозуміти, дивлячись через католицьку призму, «особливо, через католицьку соціальну думку».
Він написав: «Католицька соціальна думка наголошує на культивації чеснот понад здійсненням свободи чи накопиченням багатства, як цілі людства… Мене вражає, наскільки риторика і політика прем’єр-міністра відображає ці переконання. У своїх інтерв’ю вона неодноразово посилається на загальне добро. Вона наполягає на «економіці, що працює для усіх» і говорить про «звичайних робочих сімей», і це напряму відображає прагнення католицької соціальної думки розглядати економіку через призму людського процвітання, а не статистичного виконання».
«Її загравання із призначенням працівників у правління компаній, зацікавлення в реформі корпоративного управління і дорікання капіталістам, котрі захоплюють компанії замість того, щоб захищати працівників є частиною цього всього», – пише він. – «Як, до речі, є і опис її підходу до політики Даунінг Стріт як «пост-ліберального».
Представник Палати Лордів, Моріс Ґлесман, минулого року писав у «Catholic Herald», що підтримка працівників компаній у правлінні є «значним» кроком в традиції Пія ХІ.
У Терези Мей хороші відносини з кардиналом Вінсентом Нікольсом, главою Конференції католицьких єпископів Англії та Уельсу. Кардинал розповідав, що був приємно здивований, коли її призначили прем’єр-міністром та відзначив «зрілість суджень, сталеву рішучість, відчуття справедливості, особисту цілісність і теплоту, яку вона завжди проявляє». Раніше вони співпрацювали у спробах зупинити торгівлю людьми, з нагоди чого п. Мей взяла участь у конференції, що проходила у Ватикані (на фото).