Дослідники запропонували новий експеримент з використанням надгустих зірок, щоб дізнатися більше про взаємодію темної матерії зі стандартною матерією.
Таємнича темна матерія мало вивчена і спроба зрозуміти її властивості є важливою задачею сучасної фізики й астрофізики. Вважається, що так звана темна матерія складає близько 80% матерії Всесвіту. Спостерігати її безпосередньо не вдавалося, але можна було зафіксувати її присутність за допомогою астрономічних спостережень.
З невідомою природою темної матерії у вчених виникає питання, чи є інша сила, окрім гравітації, яка тягне нормальну матерію до темної, або ж відштовхує її, зменшуючи тяжіння між двома матеріями. Така гіпотетична сила має назву «п’ятдесят п’ята сила».
Щоб перевірити універсальність вільного падіння в бік темної матерії, дослідницька група визначила особливо підходящий бінарний Пульсар, назв PSR J1713+0747, який знаходиться на відстані близько 3800 світлових років від Землі.
Дослідники повільно рухається Пульсар мілісекунди на широкій орбіті. Чим ширше Орбіта, тим більше вона чутливо реагує на порушення універсальності вільного падіння. Якщо Пульсар відчуває інше прискорення по відношенню до темної матерії, ніж білий карлик-компаньйон, то з часом повинна спостерігатися деформація бінарної орбіти, тобто зміна її ексцентриситет.
Як тільки ми отримаємо масив квадратних кілометрів, ми можемо зробити ці тести точними”, – говорить Майкл Крамер, директор MPIfR і керівник дослідницької групи” фундаментальна фізика в Радіоастрономії”.