Як учасники експерименту провели п’ять діб в одиночній затишній камері без Інтернету

Шоу «In Solitary» (на самоті) — антисоціальне дітище британського каналу Channel 5, яке так і позиціонується.

П’ятеро добровольців, які самі бажали перевірити себе, зголосилися бути ізольованими від зовнішнього світу в комфортабельній одиночній камері.

Команда Lemurov.net наголошує — це було не катування, їм надали м’які ліжечка, санітарні зручності, повноцінне харчування на п’ять днів. Умова була рівно одна: повна самотність, робіть, що хочете. Перша жертва експерименту з’явилися вже через пару годин після початку…

Цілі телевізійників і конкретно провідного Джорджа Лемба зрозумілі — зробити реаліті-шоу з непідробними людськими емоціями, плюс сколихнути сонне суспільство, яке не вилазить з Інтернету цілодобово. А слабо добровільно провести хоч кілька днів поза інформаційного простору? Учасникам дозволили взяти по три улюблених предмета, але тільки не електронні гаджети. Майбутня медсестра, 28-річна Шармейн, хотіла просто перевірити свою витримку, вольові якості. Чи зможу я годинами залишатися зосередженої в умовах стресу? Вона розридалася і натиснула тривожну кнопку вже через 4 години після старту.

Зі слів Шармейн, спочатку вона почала дико нудьгувати, так як їй було нічим зайнятися, а потім її охопили напади паніки. Вона не стерпіла і розкрила підбадьорливе лист від чоловіка, хоча спочатку хотіла зробити це тільки на третій день експерименту. Вона натискала кнопку порятунку» у відчаї, тому що зрозуміла, що залишатися наодинці з собою більше не в силах. І важко її звинувачувати.

Телеведучий Джордж чесно висидів першу добу, а потім у нього стався нервовий зрив. В камері освітлення повністю штучне, межа між днем і ніччю умовна, тому у нього почалися проблеми зі сприйняттям часу. Роздратований телеведучий почав лаятися з лампочками освітлення, а потім прийняв вольове рішення — не сходити з розуму, а припинити цю дурну тортури.

Інтернет-залежний блогер Ллойд, який бачив у такому експерименті шанс впоратися зі своєю згубною звичкою, просидів усі п’ять днів. Але ледь не зійшов розумом, так як вже незабаром почав розмовляти з камерами спостереження та іншими предметами. Як не дивно, це тактика спрацювала і він впорався навіть краще, ніж 36-річна мати-одиначка Сара, яку від страху та переживань почало нудити. Організатори шоу навіть хотіли примусово припинити експеримент, але згадали про головну умову — добровільне рішення і залишили її в спокої. Жінка просто ослабла і пролежала на ліжку.

Оригінальніші до проблеми самотності підійшла Люсі — блогер скористалася лазівкою і прихопила в якості особистих предметів оберемок фломастерів і купу паперу. А потім п’ять діб безперервно, з перервами на сон та їжу, малювала різну нісенітницю. Вона практично не відчувала стресу, порівняно з іншими учасниками, хоча і зізналася, що це було ще випробування.

Який же висновок був зроблений за підсумками експерименту? Організатори залишили його на розсуд глядачів. Очевидно, що соціальна істота людина має страждати від самотності, але жителі сучасного світу з постійним доступом в Інтернет не усвідомлюють цього в повній мірі, поки не виявляться в реальному ізоляції. І тут саме час задатися питанням: а як же з цим справляються самотні пенсіонери, паралізовані хворі, доглядачі маяків, люди інших професій, які довго проводять годину далеко від суспільства?

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen + twenty =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh