Шоу «In Solitary» (на самоті) — антисоціальне дітище британського каналу Channel 5, яке так і позиціонується.
П’ятеро добровольців, які самі бажали перевірити себе, зголосилися бути ізольованими від зовнішнього світу в комфортабельній одиночній камері.
Команда Lemurov.net наголошує — це було не катування, їм надали м’які ліжечка, санітарні зручності, повноцінне харчування на п’ять днів. Умова була рівно одна: повна самотність, робіть, що хочете. Перша жертва експерименту з’явилися вже через пару годин після початку…
Цілі телевізійників і конкретно провідного Джорджа Лемба зрозумілі — зробити реаліті-шоу з непідробними людськими емоціями, плюс сколихнути сонне суспільство, яке не вилазить з Інтернету цілодобово. А слабо добровільно провести хоч кілька днів поза інформаційного простору? Учасникам дозволили взяти по три улюблених предмета, але тільки не електронні гаджети. Майбутня медсестра, 28-річна Шармейн, хотіла просто перевірити свою витримку, вольові якості. Чи зможу я годинами залишатися зосередженої в умовах стресу? Вона розридалася і натиснула тривожну кнопку вже через 4 години після старту.
Зі слів Шармейн, спочатку вона почала дико нудьгувати, так як їй було нічим зайнятися, а потім її охопили напади паніки. Вона не стерпіла і розкрила підбадьорливе лист від чоловіка, хоча спочатку хотіла зробити це тільки на третій день експерименту. Вона натискала кнопку порятунку» у відчаї, тому що зрозуміла, що залишатися наодинці з собою більше не в силах. І важко її звинувачувати.
Телеведучий Джордж чесно висидів першу добу, а потім у нього стався нервовий зрив. В камері освітлення повністю штучне, межа між днем і ніччю умовна, тому у нього почалися проблеми зі сприйняттям часу. Роздратований телеведучий почав лаятися з лампочками освітлення, а потім прийняв вольове рішення — не сходити з розуму, а припинити цю дурну тортури.
Інтернет-залежний блогер Ллойд, який бачив у такому експерименті шанс впоратися зі своєю згубною звичкою, просидів усі п’ять днів. Але ледь не зійшов розумом, так як вже незабаром почав розмовляти з камерами спостереження та іншими предметами. Як не дивно, це тактика спрацювала і він впорався навіть краще, ніж 36-річна мати-одиначка Сара, яку від страху та переживань почало нудити. Організатори шоу навіть хотіли примусово припинити експеримент, але згадали про головну умову — добровільне рішення і залишили її в спокої. Жінка просто ослабла і пролежала на ліжку.
Оригінальніші до проблеми самотності підійшла Люсі — блогер скористалася лазівкою і прихопила в якості особистих предметів оберемок фломастерів і купу паперу. А потім п’ять діб безперервно, з перервами на сон та їжу, малювала різну нісенітницю. Вона практично не відчувала стресу, порівняно з іншими учасниками, хоча і зізналася, що це було ще випробування.
Який же висновок був зроблений за підсумками експерименту? Організатори залишили його на розсуд глядачів. Очевидно, що соціальна істота людина має страждати від самотності, але жителі сучасного світу з постійним доступом в Інтернет не усвідомлюють цього в повній мірі, поки не виявляться в реальному ізоляції. І тут саме час задатися питанням: а як же з цим справляються самотні пенсіонери, паралізовані хворі, доглядачі маяків, люди інших професій, які довго проводять годину далеко від суспільства?