Авторські статтіТехно

Технологія VirScan відкриває вірусну історію людини по краплі крові

Вчені з Гарвардського університету (США) розробили технологію, яка дозволяє дізнатися «вірусну історію» людини по одній краплі крові
Технологія, що одержала назву VirScan, являє собою потужний інструмент для вивчення взаємодії вірусів з імунною системою організму.

Традиційний аналіз крові заснований на пошуку антитіл, які свідчать про вірусні атаки. Такий метод має свої недоліки, тому що з його допомогою можна побачити тільки недавні епізоди зараження. Для створення нового інструменту VirScan вчені зібрали базу даних синтетичних фрагментів білків, кожен з яких представляє секцію вірусу, яку виявляють антитіла в крові.

Коли в краплю крові, взяту для аналізу, додають білки, антитіла прикріплюються до відповідних фрагментів. Після цього вчені ізолюють антитіла і виявляють парні фрагменти, визначаючи, якими вірусами був заражений пацієнт.

Дослідники використали більше тисячі штамів від 206 типів вірусів, аналізи крові були взяті у 569 осіб із США, Південної Африки, Азії та Латинської Америки. З’ясувалося, що в середньому кожна людина стикалася за життя з 10 типами вірусів – які ,як правило, викликають простудні захворювання і шлунково-кишкові розлади.

Таким чином VirScan виявився здатний розповісти про всі віруси, з якими людина коли-небудь стикалася за все життя. Новий інструмент аналізу крові при цьому обіцяє коштувати не більше 25 доларів.

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.