Технологія VirScan відкриває вірусну історію людини по краплі крові

Вчені з Гарвардського університету (США) розробили технологію, яка дозволяє дізнатися «вірусну історію» людини по одній краплі крові
Технологія, що одержала назву VirScan, являє собою потужний інструмент для вивчення взаємодії вірусів з імунною системою організму.

Традиційний аналіз крові заснований на пошуку антитіл, які свідчать про вірусні атаки. Такий метод має свої недоліки, тому що з його допомогою можна побачити тільки недавні епізоди зараження. Для створення нового інструменту VirScan вчені зібрали базу даних синтетичних фрагментів білків, кожен з яких представляє секцію вірусу, яку виявляють антитіла в крові.

Коли в краплю крові, взяту для аналізу, додають білки, антитіла прикріплюються до відповідних фрагментів. Після цього вчені ізолюють антитіла і виявляють парні фрагменти, визначаючи, якими вірусами був заражений пацієнт.

Дослідники використали більше тисячі штамів від 206 типів вірусів, аналізи крові були взяті у 569 осіб із США, Південної Африки, Азії та Латинської Америки. З’ясувалося, що в середньому кожна людина стикалася за життя з 10 типами вірусів – які ,як правило, викликають простудні захворювання і шлунково-кишкові розлади.

Таким чином VirScan виявився здатний розповісти про всі віруси, з якими людина коли-небудь стикалася за все життя. Новий інструмент аналізу крові при цьому обіцяє коштувати не більше 25 доларів.

Популярная Механика

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh