Новини

Технологічні аспекти очищення зерна

Післязбиральна обробка зерна складається з очищення, сортування (калібрування), сушки, зберігання, навантажувальних і транспортних робіт. Завдання ефективної переробки зерна і насіння в господарстві полягає в тому, щоб забезпечити повне збереження кількості та якості зерна при мінімальних затратах праці і коштів.

Послідовність і кількість операцій з очищення зерна вибираються залежно від стану вихідного матеріалу (засміченості і вологості) і його призначення. Грамотно підібрана технологія підготовки насіння безпосередньо робить вирішальний вплив на економічні показники будь-якого виробництва. Обладнання для елеваторних комплексів від компанії Зерновая столица забезпечує максимальну очистку зернових. На сайті компанії zeo.ua ви зможете знайти інформацію про все обладнання, яке пропонує копанія на ринку України.

Вчасно і добре очищене зерно (насіння) краще зберігається. Чисті насіння знижують забур’яненість полів, мають високі посівні та врожайні якості, в результаті чого підвищується рентабельність сільського господарства.

В основному зернові суміші поділяють по аеродинамічних властивостях, розмірами, щільністю, станом поверхні, пружності та іншим властивостям зерна. Всі ці показники добре використовують для отримання очищеного зерна.

Сучасний посівний матеріал повинен бути не тільки чистим і відповідати ГОСТу, а й володіти високими посівними і врожайними якостями. Питома вага є головним показником біологічної цінності, оскільки при наливанні і дозріванні насіння збільшується їх щільність. Насіння колоса, наприклад, починають своє цвітіння і дозрівання з середньої частини. Ці насіння мають максимальним питомою вагою і високими посівними і врожайними якостями. У зв’язку з цим в технологічну лінію підготовки насіння просто необхідно включати машини, які калібрують насіння за питомою вагою.

За призначенням розрізняють машини для попередньої, первинної та вторинної очистки зерна, а також спеціальні машини для фінішної доопрацювання зерна. На попередньому очищенні найчастіше використовують високопродуктивні машини, здатні виділити з зернового купи не менше 50% бур’янистих домішок.

Крім того, при підготовці посівного матеріалу застосовують універсальні очисні машини, які призначені для попередньої, первинної та вторинної доопрацювання зернового купи.

При необхідності для виділення домішок відрізняються від зерен основної культури довжиною, застосовують трієрні блоки.

Для фінішної доопрацювання зерна (калібрування), а також для виділення трудноотделимая домішок, застосовують сепаратори .

Для отримання висококласного посівного матеріалу на кожному етапі очищення зернового вороху необхідно очищати машини від залишків зерна, сміття, пилу, а також змінювати і підбирати робочі органи (решета, трієрні циліндри та ін.).

З 2001 року на всіх етапах очистки та підготовки посівного матеріалу активно застосовують універсальні сепаратори САД, застосовуючи їх на первинній, вторинній та фінішній калібрування будь-яких насіння сільгосп культур. Широкий модельний ряд сепараторів САД, продуктивністю від 4 до 150 т / рік, дозволяє задовольнити потреби в зерноочисної техніки як дрібних фермерських господарств, так і великих насіннєвих заводів, спиртзаводів, маслозаводів, елеваторів і т.д.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України