Політика

Таємні переговори з Кремлем: про що Київ домовлявся з Москвою

Після 11 невдалих спроб вивести з-під удару захисників Маріуполя, які вели оборону комбінату “Азовсталь”, у квітні 2022-го невелика група представників України та РФ розпочала таємні переговори. Метою зустрічей був вихід з облоги українських військових та цивільних осіб.

Про це йдеться у матеріалі CNN.

З українського боку ініціатива походила від депутата Олександра Ковальова, який розповів телеканалу, що був посередником на ранніх стадіях переговорів. За словами парламентаря, багато хто безуспішно намагався домовитися про доступ до оточеного комбінату: “До мене було 11 невдалих місій, і ніхто не вірив, що туди взагалі можна потрапити”, – стверджує Ковальов.

У плани Ковальова було присвячено керівника Головного управління розвідки МО України Кирила Буданова. Останній не дуже вірив у успіх такої місії, але ініціативу схвалив. Потім Ковальов почав діяти, зв’язавшись із колишнім агентом СБУ – зрадником Валентином Крижановським, який перейшов на бік Росії у 2014 році.

Наприкінці квітня відбулася зустріч Ковальова та Крижанівського з генерал-лейтенантом 8-ї гвардійської загальновійськової армії Південного військового округу Росії Андрієм Сичовим. Коли на початку травня переговори поновилися, у них взяв участь перший заступник Буданова Дмитро Усов. Тим часом росіяни додали до “делегації” представників ГРУ генерал-лейтенанта Володимира Алексєєва та генерал-майора Олександра Зоріна.

За словами Ковальова, Алексєєв регулярно робив перерви у переговорах 9 травня, щоб зателефонувати до Москви. Журналіст-розслідувач проекту Bellingcat Христо Грозєв вважає, що Алексєєв міг доповідати секретареві Ради безпеки Миколі Патрушеву.

Згодом відбувся третій візит Ковальова до Маріуполя. І після початку “серйозних переговорів” умови були такими: припинення вогню з обох боків, здавання Азовсталі та “цивілізовані умови для наших військовополонених та обміну”. Того ж дня розпочався вихід захисників із комбінату.

Ковальов додав, що більшу частину переговорів щодо Азовсталі він делегував українській розвідці. Однак пізніше глава українського парламенту отримав листа від Буданова, в якому голова ГУР МО подякував Ковальову за його роль у переговорах.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України