Новини з Австрії

Канцлер про майбутнє Австрії – військовий нейтралітет, житло повинно бути доступним кожному та більший контроль за соціальними виплатами

Лідер ÖVP та федеральний канцлер Карл Нехаммер у п’ятницю виступив програмною промовою «Про майбутнє нації – Австрія 2030». Перед колегами по партії він вперше торкнувся криз, з якими зіткнулася і Австрія. Потім він дав кілька напрямків у бік яких, на його думку, має розвиватися країна. Спеціально для цієї акції було створено веб-сайт Oesterreich-2030.at.

Нехаммер виступив із промовою на 35 поверсі Twin Towers. На захід було запрошено членів ÖVP. Крім уряду з боку ÖVP, також були представлені президент Національної ради Вольфганг Соботка (ÖVP) та офіційні особи ÖVP із Федеральної ради. Було також запрошено соціальних партнерів. Партнер із Зеленої коаліції представлений не був.

Нехаммер охопив широкий спектр, починаючи з криз останніх років. Пандемія коронавірусу, війна в Україні та енергетична криза поставили перед суспільством «цілком нові» виклики. Але кризи показали, що «ми можемо унеможливити можливе», сказав лідер партії. Для цього були важливими згуртованість, творчість та «постійне прагнення до знаходження рішень».

На майбутнє – «найкрасивішу для мене тему» – він запланував багато чого. Найближчого тижня він хоче скласти план разом із експертами. Він має містити заходи, які сприятимуть подальшому розвитку Австрії до 2030 року.

«Австрія – хороша, безпечна та високоефективна країна. Вона сповнена творчості, бо її несуть люди, які мешкають у нашій країні», — сказав він. Проте кризи показали, що є слабкі місця.

Він зрозумів це за 15 місяців свого перебування на посаді канцлера.

Діалог та примирення

Насамперед канцлер хоче громадського примирення, тобто реалізувати той процес, який він анонсував з урахуванням політики уряду щодо коронавірусу. Розколоте суспільство – біда для Австрії. Кожен може їздити на роботу велосипедом, але тих, хто покладається на автомобілі, не слід за це критикувати. “Всі проти всіх” не допомагає, за словами Нехаммера. «Ми повинні розуміти майбутнє таким, яким воно є: воно дає нам можливості, дає нам простір для формування символів».

Зосередження на «талантах».

Коли доходить до дітей та освіти, Нехаммер хоче зосередитися на «талантах». “Посередність – не наша мета”, – сказав канцлер. “Давайте не потрапимо в пастку сіростей, а створимо умови для наших дітей, щоб вони стали дослідниками завтрашнього дня”. Він хоче, щоб школярі починаючи з сьомого класу отримували електронні видання всіх газет, представлених у раді з преси. “Ми хочемо, щоб школи були місцем освіти та знань”, – сказав він. Школи мають готувати до життя, а не до безробіття. Адже вже «не само собою зрозуміле», що діти можуть читати, писати і займатися арифметикою після закінчення школи. З п’ятого класу має бути запроваджено обов’язковий предмет «програмування». Він також заявив, що його метою є популяризація спеціальностей по професіям.

Не тільки старіти, але старіти здоровіше

Нехаммер також сформулював упевненість, що до 2030 року бідність у похилому віці «перестане бути проблемою». У нас «хороша та ефективна пенсійна система». Стимули мають бути встановлені так, щоб люди хотіли та могли працювати довше. Здоров’я є необхідною умовою для цього. Тому мета має полягати в тому, щоб ми «не лише продовжували старіти, а й старіли в доброму здоров’ї». Тут також потрібні покращення в системі охорони здоров’я Австрії.

І тому необхідно розширити систему медичного страхування. До 2030 року в Австрії не вистачатиме 800 додаткових лікарів, щоб забезпечити країну найкращою медико-санітарною допомогою. З цією метою необхідно розширити кількість місць для навчання на медичному факультеті та запровадити професійні зобов’язання для випускників.

Нестача медперсоналу також має бути зменшена. Тут наразі є проблеми. «Для цього ми маємо сприяти визнанню кваліфікацій та нострифікації».

Країна «класу власників»

Ще одна мета, згадана Нехаммером, полягала в тому, щоб усі австрійці належали до «класу заможних». Австрія має стати країною власників, сказав він з урахуванням житлового питання. Необхідно приділяти більше уваги тому, щоб люди могли дозволити власне житло. З цією метою скасовується податок на передачу нерухомості на перше житло та запроваджуються цільові житлові субсидії. Співвідношення податків має бути знижено з 42 до 40 відсотків.

Нехаммер також не оминув у своєму виступі питання праці. «Треба прийти до того, що праця – це цінність. Робота має сенс», – сказав бос ÖVP. Але не повинно бути так, що «в одних тільки робота, а в інших тільки ледарство». В Австрії, з одного боку, потрібні кваліфіковані робітники, а з іншого — бажаючі промисловці та компанії, які готові піти на ризик для створення робочих місць. Щоб підтримати це, Нехаммер закликав до «нової допомоги з безробіття». На першому етапі допомога з безробіття має бути встановлена високою, але потім вона повинна значно знизитися, сказав Нехаммер, маючи на увазі дегресивну модель. «Будь-який, кому 30 або 35 років і у кого дві здорові руки, має працювати».

Міграція: суворі правила соціальних виплат

Тему міграції також було включено у виступ Нехаммера. За його словами, він продовжить боротьбу з нелегальною міграцією та організованою злочинністю, дотримуючись своєї вимоги про контрольовану та впорядковану імміграцію. Вкрай важливо, «щоб ми вирішували, хто приїжджає до Австрії, а не організована злочинність». ЄС тут також має відповідати. За його словами, система надання притулку має змінитись.

У той же час, Нехаммер анонсував ще один проект, який, ймовірно, не буде добре сприйнятий зеленими. За словами канцлера, у майбутньому лише ті люди, які прожили в Австрії не менше п’яти років, повинні мати право на здобуття всієї соціальної допомоги. Ті, хто не відповідає цій умові, отримують лише половину. Таке регулювання, ймовірно, буде критично сприйняте експертами у галузі права.

Нехаммер проти кліматичного апокаліпсису

Вже наприкінці свого виступу лідер ÖVP заговорив про кліматичну кризу. Для нього заборони не є відповіддю на протидію кліматичній кризі. На думку Нехаммера, йдеться швидше про науково обґрунтовані заходи, творчість та інновації. “Я ніколи в історії не стикався з тим, щоб крок назад був кроком вперед”, – сказав Нехаммер, виявивши “дивні форми” в обговоренні. Іноді у нього складається враження, що потрібно «вибачатися за те, що ти взагалі живеш у світі». Він не хоче применшувати проблему кліматичної кризи, але хоче чітко протистояти «апокаліпсису», який часто називають сучасною ситуацією. «Я теж висловлюватимуся проти заборони двигунів внутрішнього згоряння», — сказав він.

Нейтралітет Австрії

Він не хоче ставити під сумнів нейтралітет Австрії, як він не раз уже підкреслював. Через агресивну війну Росії в Україні стало зрозуміло, «наскільки цінними є безпека і мир і наскільки природно ми сприймали це». До 2030 він хоче разом з експертами розробити стратегію безпеки, в якій «нейтралітет є постійним компонентом».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України