Тарантул південноросійський (Lycosa singoriensis) — представник виду павуків з сімейства павуків-вовків (Lycosidae), відчуває себе все більш комфортно на території Австрії.
Фото: wikipedia.com
Знаний в народі як «мізгірь», все частіше виявляється вченими-ентомологами в Австрії. Завдяки зміні клімату, тарантул південноросійський відчуває себе більш комфортно на заході Європи і вісь тепер помічений в Бургенланді (Seewinkel, Parndorfer Platte), а також в Нижній Австрії.
Тарантул південноросійський воліє сухий клімат, у зв’язку з чим мешкає в пустельній, напівпустельній, степовій, іноді лісостеповій зонах. Найчастіше він зустрічається на полях, у садах, містах, на березі річок та інших місцях з м’яким яким ґрунтом. Найбільш поширений в Середній Азії, також мешкає на території Росії (Сибір) і України.
Розмір павука від 25 до 40 міліметрів. Для захисту та полювання тарантул південноросійський використовує отрута, що знаходиться в його залозах. Його укус для особи з хворобливості порівняємо з укусу шершня і викликає лише місцевий набряк. Отрута не викликає летального результату у великих тварин і людини в силу слабкої активності та малої концентрації білкових токсинів, паралізуючих нервову систему. Після укусу у людини виникає набряк і біль у укушеним місці, іноді шкіра стає жовтого кольору і залишається такою близько двох місяців.
Тарантул південноросійський, незважаючи на його наступ на захід Європи, включень в список зникаючих комах і знаходиться під охороною.