Цех по виробництву танків на “Уралвагонзаводі”, ілюстративне фото з відкритих джерел
Для відновлення свого бронетанкового парку росіяни використають “перевірений інструмент” – рабську працю
ФСИН (пенітенціарна служба) в Свєрдловской області РФ оголосила, що 250 в’язнів будуть працевлаштовані на “Уралвагонзавод”, і росіяни справді використовуватимуть “зеків” для ремонту танків армії РФ. Зазначається, що ув’язнених “примусово-добровільно” працюватимуть операторами верстатів, токарями та фрезерувальниками, шліфувальниками та електрозварювальниками, слюсарями та машиністами кранів.
При цьому в них забиратимуть від 4% до 20% платні “на користь держави”. До “засекречених” робіт “зеків” планують не допускати.
Фарбування Т-90М на заводі, ілюстративне фото довоєнних часів
Така новина виглядає новина виглядає доволі очікувано. За останні 2 місяці з російських тюрем “зникло” 23 тисячі ув’язнених, і тут єдине пояснення – “мобілізація” до лав “ЧВК Вагнер”. Станом на 1 листопада 2022 року кількість в’язнів у РФ складала майже 400 тисяч осіб, і схоже у Кремлі вирішили і такий “мобресурс” задіяти по повній, не тільки для боїв на фронті, але й для роботи “військової економіки”.
Наприкінці вересня 2022 року “Уралвагонзавод” заявляв намір перейти на роботу в три зміни. Але при цьому керівництво підприємства чесно визнало, що людей їм не вистачає, тому планували задіяти або “ветеранів галузі” на пенсії, або буквально “людей з вулиці”. Схоже, навіть двох місяців в “мобілізаційному режимі” виявилось мало для флагмана рашистського танкопрому, тому їм і довелось залучати “зеків” для відновлення свого бронетанкового парку.
Цех по виробництву танків на “Уралвагонзаводі”, ілюстративне фото довоєнних часів
По суті, Росія так уже відроджує “ГУЛАГ” із використанням ув’язнених для “мобілізаційних” робіт. І схоже, що далі на черзі – таки відновлення “шарашок”, де конструктори в статусі “зеків” будуть розробляти чергове “вундерваффе” для армії РФ.