Авторські статті

Так звані “соціальні” законопроекти “регіоналів” як прояв антинародної політики влади

Сьогодні ми є свідками історичних подій – за останні півтора місяці багатотисячні майдани сколихнули не лише Україну, а й увесь світ. Така тотальна недовіра народу до влади змусила би більшість урядів та президентів задуматись над своїми діяннями та змінити вектор політики. Але режим Януковича не звернув увагу на народний гнів, він продовжує і надалі, не збавляючи обертів, займатися своїми звичними справами: розкрадати бюджетні кошти, заганяти державу у боргову кабалу, обкрадати народ…

Свідченням того, що “регіонали” вигадують все нові й нові способи обкрадати українців, є їхні законопроекти. Яскравим прикладом цього може слугувати законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань загальнообов’язкового державного соціального страхування”, поданий “регіоналом” Ярославом Сухим 20 грудня 2013 року. Цей законопроект розкриває характерні ознаки правління Партії регіонів, зокрема, забезпечення безкарності режиму Януковича та “господарів” сучасної України олігархів і перетворення їх на привілейований стан феодалів, а українців – на безправних підданих.

Так, пропонується виключити норму, закріплену в статті 23 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, відповідно до якої “страхові експерти з охорони праці мають право вносити роботодавцям обов’язкові для виконання подання про порушення законодавства про охорону праці, а центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з охорони праці, – подання щодо застосування адміністративних стягнень або притягнення до відповідальності посадових осіб, які допустили ці порушення, а також про заборону подальшої експлуатації робочих місць, дільниць і цехів, робота на яких загрожує здоров’ю або життю працівників”. Це призведе, по-перше, до того, що власників підприємств та організацій, які порушують норми охорони праці, страхові експерти не зможуть притягнути до відповідальності, що неодмінно призведе до ще більшого погіршення умов праці українців. По-друге, устаткування, робота на якому загрожує життю людей, використовуватимуть і надалі. Приміром, обладнання підприємств вугільної промисловості, яке перебуває в аварійному стані, не можна буде забороняти експлуатувати через загрозу життю працівників, і люди надалі будуть гинути.

Оскільки внаслідок наведених вище чинників кількість травм і смертей на виробництві неодмінно збільшиться, то в законопроекті Сухого, так би мовити, “передбачено” і це. До підстав у відмові у страхових виплатах і наданні соціальних послуг пропонується додати “висновок страхового експерта з охорони праці щодо не віднесення нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання до страхового випадку” (стаття 37 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”). Це фактично призведе до ухиляння від сплати страхових виплат постраждалим на виробництві та сім’ям загиблих.

Також, згідно із запропонованими змінами до статті 34 закону “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, зменшується розмір одноразової виплати сім’ям потерпілих на виробництві. Відповідно до чинного Закону, одноразова виплата сім’ям загиблих на виробництві “повинна бути не меншою за п’ятирічну заробітну плату потерпілого і, крім того, не меншою за однорічний заробіток потерпілого на кожну особу, яка перебувала на його утриманні”. А в законопроекті “регіонала” пропонується “у разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання Фонд соціального страхування від нещасних випадків виплачує:одноразову допомогу сім’ї у сумі, що дорівнює 150 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права сім’ї на виплату;одноразову допомогу, що дорівнює 35 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, яка перебувала на утриманні померлого”.

Середня заробітна плата шахтаря складає близько 5,5 тисяч гривень. Проста арифметика демонструє, що, наприклад, відповідно до чинного законодавства, у разі його смерті на виробництві або професійного захворювання, що призвело до смерті, сім’я шахтаря отримає близько 330 тисяч гривень. Відповідно ж до законопроекту “регіонала” Сухого, його сім’я отримує близько 190 тисяч гривень. Отже, ми бачимо, що реалізація законопроекту призведе до ухиляння від сплати страхових виплат та їх зменшення.

Характерно рисою правління режиму Януковича є тотальне розкрадання бюджетних коштів. І ця риса також знайшла відображення в законопроекті нардепа від партії влади. Так, у законопроекті пропонується виключити норму закону “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, відповідно до якої “Фонд соціального страхування від нещасних випадків має право проводити перевірки дотримання підприємствами, установами і організаціям незалежно від форми власності, виду економічної діяльності та господарювання порядку використання страхових коштів, перерахованих Фондом на фінансування заходів, передбачених статтею 25 цього Закону”. Це фактично призведе до того, що гроші Фонду не використовуватимуть за цільовим призначенням, бо контроль за використанням коштів Фонд не зможе здійснювати.

Наступною характерною ознакою правління режиму Януковича є централізація влади в руках одного кримінально-олігархічного клану. Це можна простежити і в законопроекті Сухого, а саме у змінах до закону “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням”. Ці зміни передбачають ліквідацію правлінь відділень Фонду, що призведе до тотальної централізації Фонду та позбавлення права застрахованих осіб через профспілки мати своє представництво на місцевому рівні Фонду, втрати працівниками впливу на політику Фонду на регіональному рівні.

Отже, законопроект “регіонала” Сухого – це прояв нахабної політики влади, яка діє за антинародними, антиукраїнськими принципами. Цей законопроект – чергова спроба режиму Януковича перетворити олігархів на привілейований стан феодалів, а українців ¬– на їхніх безправних підданих.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.