У вівторок, 2 травня 2018 року, в Палаці Магістра в Римі, міжнародному осідкові Суверенного Лицарського Мальтійського Ордену, відбулося засідання Великої Державної Ради, яка обрала 80-м Великим Магістром Ордену Брата Джакомо Далла Торре дель-Темпіо-ді-Санґвінетто, дотеперішнього Місцеблюстителя Великого Магістра.
Обраний 29 квітня минулого року на служіння Місцеблюстителя з повноваженнями на один рік, відтепер 74-річний Брат Джакомо приймає довічне управляння Орденом. Про обрання повідомлено Папу Франциска, структурні одиниці та національні асоціації Ордену у світі, як також уряди 107 країн світу, з якими Орден підтримує дипломатичні стосунки. У четвер, 3 травня, в храмі Святої Марії на Авентині, новообраний Великий Магістр складе присягу в присутності архиєпископа Джованні Беччіу, Спеціального Делегата Святішого Отця, та членів Великої Ради.
Згідно з Конституцією Ордену, Великий Магістр обирається довічно. Як Суверен та чернечий настоятель, він повинен присвятити свої силі скріпленню Ордену та бути прикладом для всіх його членів.
«Великий Магістр наново підтвердив своє бажання трудитися над реформою Конституції Мальтійського Ордену, розпочатою 2017 року, щоби пристосувати її до значущого поступу, якого Орден зазнав протягом останніх десятиріч. Проголошені 1961 року Конституційна Хартія та Кодекс Ордену були частково реформовані 1997 року», – зазначається в комюніке прес-служби Ордену.
Першим офіційним заходом новообраного Великого Магістра буле головування під час 60-го міжнародного паломництва Ордену до Люрду, що відбуватиметься 4-8 травня. Щороку понад 7 тисяч членів та волонтерів, які походять з усього світу, беруть участь в прощі, супроводжуючи також 1500 хворих та осіб з інвалідністю.
Суверенний Лицарський Орден Госпітальєрів святого Івана Єрусалиму, Родосу і Мальти, заснований в ХІ сторіччі в Єрусалимі, є суб’єктом міжнародного права та мирянським католицьким Орденом. Його місія полягає в тому, що свідчити віру та служити убогим та хворим. Сьогодні він діє, в основному, в сфері надання медичної, соціальної та гуманітарної допомоги, здійснюючи свою діяльність у понад 120 країнах світу.
Разом з його 13500 членами служать 100 тисяч волонтерів, яким також допомагають понад 25 тисяч представників медичного персоналу. Орден провадить лікарні, поліклініки, установи для похилих віком і людей з особливими потребами, хоспіси. Спеціальним агентством у сфері соціального служіння є Мальтійська Служба Допомоги, відділення якої діють також і в Україні.
Мальтійський Орден має міжнародно визнаний суверенітет та підтримує дипломатичні стосунки із 107-ма країнами світу, між якими – Україна, стосунки іншого характеру із ще 6 державами, має представництво при ЄС та є спостерігачем при ООН. Його головний осідок розташований у Римі та має екстратериторіальний статус.