Авторські статтіТехно

Вчені в США зможуть запобігти сліпоті і відновити сітківку

Nature Communications опублікував результати досліджень вчених з Медичного центру Університету Дьюка США, які змогли запобігти сліпоті у мишей. Були зроблені висновки про можливість повного відновлення сітківки.

Генетичні захворювання сітківки, такі як пігментна ретинопатія, хвороба Беста і дефект Штаргарда, спостерігаються у двох мільйонів людей у світі. Всі вони, в кінцевому підсумку, призводять до повної втрати зору, при цьому захворювання сітківки пов’язано з порушеннями не в оці, а в генах. З-за цього лікування довгий час вважалося неможливим.

Однак експерти провели дослідження в Медичному центрі Університету Дьюка США і представили новий метод, який допоможе запобігти сліпоті і дегенерацію сітківки. Вони змогли виявити надмірне виділення білка в мутованих клітинах, який не міг бути перероблений, а тому відкладався в сітківці ока. Це призводить до повільної втрати зору.

Лікування полягало в тому, щоб змусити клітини цей зайвій білок переробити. У мишей з даним захворювання вдалося таким методом відновити сітківку і повернути зір.

Механізм переробки зайвого білка в подальшому буде використаний для запобігання симптомів дегенерації клітин через хвороби Хантінгтона, Паркінсона і Альцгеймера.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.