Вчені в США зможуть запобігти сліпоті і відновити сітківку

Nature Communications опублікував результати досліджень вчених з Медичного центру Університету Дьюка США, які змогли запобігти сліпоті у мишей. Були зроблені висновки про можливість повного відновлення сітківки.

Генетичні захворювання сітківки, такі як пігментна ретинопатія, хвороба Беста і дефект Штаргарда, спостерігаються у двох мільйонів людей у світі. Всі вони, в кінцевому підсумку, призводять до повної втрати зору, при цьому захворювання сітківки пов’язано з порушеннями не в оці, а в генах. З-за цього лікування довгий час вважалося неможливим.

Однак експерти провели дослідження в Медичному центрі Університету Дьюка США і представили новий метод, який допоможе запобігти сліпоті і дегенерацію сітківки. Вони змогли виявити надмірне виділення білка в мутованих клітинах, який не міг бути перероблений, а тому відкладався в сітківці ока. Це призводить до повільної втрати зору.

Лікування полягало в тому, щоб змусити клітини цей зайвій білок переробити. У мишей з даним захворювання вдалося таким методом відновити сітківку і повернути зір.

Механізм переробки зайвого білка в подальшому буде використаний для запобігання симптомів дегенерації клітин через хвороби Хантінгтона, Паркінсона і Альцгеймера.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh