ЄС|NATO

Ситуація з прогнозами вторгнення Росії нагадує казку про пастуха і вовків

  Ситуація з чутками про можливість початку відкритого вторгнення російських військ в Україну зараз дещо нагадує відому повчальну історію. Як один пастух кілька разів кричав «вовки», селяни збігалися, але вовків не було, а коли вовки дійсно напали на стадо і пастух знову закричав «вовки», ніхто вже не прибіг.

Справа в тому, що політики, експерти і просто журналісти вже неодноразово в останні місяці передбачали старт повномасштабної війни. Але ці прогнози не збувалися.

В останні ж дні надійшли відомості відразу з двох зарубіжних джерел про високу ймовірність нападу Росії вже в самий найближчий час. Однак, схоже, вони ніким не сприймаються всерйоз.

Так, 4 листопада в НАТО заявили, що до українського кордону рухаються російські війська. Про це повідомив Reuters з посиланням на генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга.

«Ми бачимо, як російські війська наближаються до кордону з Україною», – заявив Столтенберг на прес-конференції з главою зовнішньополітичного відомства ЄС Федеріка Могеріні.

А сьогодні польська Gazeta Wyborcza написала, що Росія може почати черговий етап великої війни на Донбасі вже в найближчі вихідні.

В четвер ввечері президент Володимир Путін провів термінову нараду Ради нацбезпеки країни перед своєю тривалою закордонним відрядженням до Китаю і Австралію. Це може означати відновлення Росією війни в Україні вже в найближчі вихідні, пише видання.

«Ця інформація (про нараду Радбезу РФ) не обіцяє нічого хорошого. Росія любить починати військові дії за відсутності в країні Путіна. Так було в 2008 році, коли починалася російсько-грузинська війна, і так було кілька разів цього року, коли починалися чергові фази російської агресії в Україні, – підкреслює видання.

За інформацією газети, Москва вже протягом декількох тижнів готується до поновлення бойових дій в Донбасі та в інших регіонах України, стягуючи до кордону війська, зміцнюючи свої підрозділи на сході України і створюючи з російських найманців чотири ударні угруповання. «Путін любить починати свої кампанії в вихідні. Все вказує на те, що так буде і цього разу. Ймовірно, в Донбасі знову починається черговий етап великої війни », – підсумовує Gazeta Wyborcza.

Тобто, нас попереджають, що вже завтра – 8 листопада – може початися справжня війна …

Мені у зв’язку з цим пригадалося незвичайне і логічно суперечливе назва повісті відомого російського письменника Бориса Васильєва – «Завтра була війна». У ній розповідалося про війну 1941-1945 років Німеччини проти СРСР.

Цей письменник, до речі, трохи не дожив до нинішньої війни, яку де-факто Росія вже півроку веде проти України. Він помер ще в березні минулого року і напевно заворушився в труні минулої весни, коли дізнався, що російські спецназівці і військові за наказом маніяка Путіна вторглися на територію України …

Джерело: Экономика от Пророка

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України