Новини

Супрун: На занедбаному заводі виявлено дорозі обладнання для Охматдиту

Обладнання для онкохворих дітей за 35 млн. сховали на цукровому заводі у Вінницькій області.

Про несподівану знахідку на своїй сторінці у facebook розказала в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун

«Це — упаковане радіологічне обладнання, яке вже мінімум 3 року має працювати в Охматдиті і рятували життя онкохворих дітей.

Кошти на пристрій його установки (35 млн. грн.) держава виділила ще у 2012 році. Попередній підрядник будівництва роками незаконно утримував життєво важливе для дітей устаткування.

Детективи НАБУ почали розслідування у даному кримінальному справі у вересні 2017 після отримання матеріалів від Національної поліції.

Завдяки спільній роботі НАБУ разом з Спеціалізованої антикорупційної прокуратурою, урядом та піклувальною радою Охматдиту та Моз України від 5 жовтня обладнання повернулося в Охматдит.

Нове радиологичное обладнання запрацює в лікарні після перевірки, монтажу і налаштування, щоб переконатися в тому, що воно готове до роботи.

Також потрібно навчити українських фахівців працювати на ньому. З навчанням нашим лікарям допомагатимуть іноземні фахівці.

Вперше в українській дитячій лікарні з’явиться подібний пристрій. Маленькі пацієнти отримають набагато більше шансів на виявлення раку на ранніх стадіях, а отже і на одужання», — написала Супрун.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України