Авторські статтіТехно

Суперземлю побачили на околиці Сонячної системи

Астрономи з Швеції та Мексики запідозрили існування на далеких околицях Сонячної системи суперземлі. Результати своїх досліджень автори опублікували на сайті arXiv.org.

На думку вчених, виявлене ними небесне тіло може виявитися самим віддаленим з відомих об’єктів в Сонячній системі. Наявні у вчених дані поки не дозволяють точно визначити його розміри і віддаленість від Землі.

До свого відкриття вчені прийшли за допомогою спостережень на обсерваторії ALMA (Atacama Large Millimeter / submillimeter Array). Потенційну суперземлю астрономи спостерігали двічі: в липні 2014 і явились в квітні 2015 року.

Вчені висувають три гіпотези природи небесного тіла (при цьому схиляються до першої). Перше припущення: виявлений об’єкт є суперземлею, яка приблизно в два рази більша від Землі і віддалена від Сонця на відстань 300 астрономічних одиниць.

Друга гіпотеза полягає в тому, що небесне тіло є карликовою планетою, що знаходиться на відстані близько ста астрономічних одиниць від Землі. Це далі, ніж карликова планета Седна, але ближче, ніж V774104.

Третя — незвичайний об’єкт є коричневий карлик, розташований на відстані 20 тисяч астрономічних одиниць від Землі. Вчені збираються продовжити дослідження незвичайного небесного тіла, а їх гіпотези поки не отримали визнання астрономічного співтовариства.

Раніше повідомлялося, що найближча до Сонця суперземля знаходиться поза системою на відстані 20 світлових років від Землі. Планета під назвою HD 219134b обертається навколо зірки Глізе 892 у сузір’ї Кассіопеї.

Суперземлею вважається кам’яниста планета або екзопланета (планета, розташована поза Сонячною системою) з масою більше, ніж у Землі, але менше, ніж у газових гігантів Юпітера і Сатурна.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.