Супермісяць і апокаліптичні прогнози. Розвінчання міфів

31 січня буде «блакитне криваве супермісяць», яке, на думку деяких вчених, обов’язково знаменує безліч катастроф. Місяць наблизиться до Землі на досить близьку відстань, а це може призвести до жахливих наслідків. Як мінімум, планету очікують магнітні бурі, а як максимум – стихійні лиха і активація природних катастроф. Експерти повідомляють, що це одне з тих астрономічних явищ, які увазі видовищності пов’язаність язують з настанням кінця світу. Варто відзначити, що подібне «супермісяць» вже бувало в минулому, однак наша планета змогла відчути на собі лише локальні його наслідки. Відповідно, наскільки можна довіряти такому прогнозу, питання досить складні.

Що ж ще може очікувати людство в 2018 році, крім «суперповню»? В першу чергу, постійна «зона нервозності» таких вчених полягає в астероїдах. Вони пролітають повз Землі регулярно, бувають різних розмірів, і потім практично кожен місяць в будь-якому році, і 2018 – не виняток, можна почути про новому небесному тілі, мчащемся до нас. Багато потенційно небезпечні небесныетела досить велике, тому не згорять повністю при терті в атмосфері, так що при падінні обов’язково зруйнує як мінімум одне місто, а як максимум призведе до наймогутнішого землетрусу, повені та активації інших стихійних лих.

Однак перш, ніж панікувати при читанні про черговий небезпечний астероїд, варто пам ” ятати, що справді великі і небезпечні камені краще видно в земні телескопи, вони добре фіксуються. Траєкторія їхнього польоту відносно зрозуміла, і експерти не раз відзначали, що в найближчі роки не буде небесного тіла, яке торкнеться нашу планету. Крім того, навіть якщо якийсь об’єкт пропущено, фахівці ніколи не можуть дати стовідсоткової ймовірності, що він обов’язково зіткнеться з Землею. Такі розрахунки досить умовні, похибка зазвичай значна, тому побоюватися не рекомендується.

Ще одна небезпека для людства – вулкани. Найпотужніші з них при виверженнях теоретично можуть створити щось, подібне до «ядерної зими». До найбільш небезпечних зараховуються, зокрема, Єллоустоунський в США, Тоба на Суматрі в Індонезії, Кілауеа на Гаваях і так далі. Пробудження вулканів призведе до значних підземних поштовхів, що знаменує повна зміна відомих кліматичних особливостей планети.

Не варто забувати і про глобальне потепління, яке деякі вчені у своїх розрахунках істотно наближають. Вони вважають, що Гренландія і Західна Антарктика в цьому році сильно зменшаться в розмірах через танен. Тому внаслідок цунамі багато території опиняться під водою.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh