Техно

Супермісяць і апокаліптичні прогнози. Розвінчання міфів

31 січня буде «блакитне криваве супермісяць», яке, на думку деяких вчених, обов’язково знаменує безліч катастроф. Місяць наблизиться до Землі на досить близьку відстань, а це може призвести до жахливих наслідків. Як мінімум, планету очікують магнітні бурі, а як максимум – стихійні лиха і активація природних катастроф. Експерти повідомляють, що це одне з тих астрономічних явищ, які увазі видовищності пов’язаність язують з настанням кінця світу. Варто відзначити, що подібне «супермісяць» вже бувало в минулому, однак наша планета змогла відчути на собі лише локальні його наслідки. Відповідно, наскільки можна довіряти такому прогнозу, питання досить складні.

Що ж ще може очікувати людство в 2018 році, крім «суперповню»? В першу чергу, постійна «зона нервозності» таких вчених полягає в астероїдах. Вони пролітають повз Землі регулярно, бувають різних розмірів, і потім практично кожен місяць в будь-якому році, і 2018 – не виняток, можна почути про новому небесному тілі, мчащемся до нас. Багато потенційно небезпечні небесныетела досить велике, тому не згорять повністю при терті в атмосфері, так що при падінні обов’язково зруйнує як мінімум одне місто, а як максимум призведе до наймогутнішого землетрусу, повені та активації інших стихійних лих.

Однак перш, ніж панікувати при читанні про черговий небезпечний астероїд, варто пам ” ятати, що справді великі і небезпечні камені краще видно в земні телескопи, вони добре фіксуються. Траєкторія їхнього польоту відносно зрозуміла, і експерти не раз відзначали, що в найближчі роки не буде небесного тіла, яке торкнеться нашу планету. Крім того, навіть якщо якийсь об’єкт пропущено, фахівці ніколи не можуть дати стовідсоткової ймовірності, що він обов’язково зіткнеться з Землею. Такі розрахунки досить умовні, похибка зазвичай значна, тому побоюватися не рекомендується.

Ще одна небезпека для людства – вулкани. Найпотужніші з них при виверженнях теоретично можуть створити щось, подібне до «ядерної зими». До найбільш небезпечних зараховуються, зокрема, Єллоустоунський в США, Тоба на Суматрі в Індонезії, Кілауеа на Гаваях і так далі. Пробудження вулканів призведе до значних підземних поштовхів, що знаменує повна зміна відомих кліматичних особливостей планети.

Не варто забувати і про глобальне потепління, яке деякі вчені у своїх розрахунках істотно наближають. Вони вважають, що Гренландія і Західна Антарктика в цьому році сильно зменшаться в розмірах через танен. Тому внаслідок цунамі багато території опиняться під водою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України