Авторські статтіНовини з Австрії

Суперкомп’ютер в ZAMG допоможе точніше прогнозувати погоду в Австрії

Центральний інститут метеорології і геодинаміки (ZAMG), розташований у Відні, отримав новий високопродуктивний комп’ютер», який здатний виконувати до 550 трильйонів операцій в секунду.

Нове обладнання введено в експлуатацію в середу. Великі потужності «суперкомп’ютера» дозволять підвищити точність прогнозів погоди, смороду по продуктивності в два з половиною рази перевершують попередній обчислювальний центр, який використовується ZAMG. «Суперкомп’ютер» буде використовуватися для національної австрійської прогнозної системи моделювання «AROME», яка постійно моделює «прогноз», беручи до уваги величезну кількість чинників і особливостей Австрії.

Крім свого безпосереднього призначення новий обчислювальний центр буде задіяний для прогнозування розвитку техногенних аварій і надзвичайних подій, наприклад, викид в повітря небезпечних речовин (токсичних і радіоактивних), а також для вивчення зміни клімату.

За словами міністра освіти Хайнца Фассмана, комп’ютер «внесення важливий внесок у розвиток системи передбачення погоди та природних катаклізмів, забезпечивши тим самим кращий захист населення та інфраструктури».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України