Суперкомп’ютер в ZAMG допоможе точніше прогнозувати погоду в Австрії

Центральний інститут метеорології і геодинаміки (ZAMG), розташований у Відні, отримав новий високопродуктивний комп’ютер», який здатний виконувати до 550 трильйонів операцій в секунду.

Нове обладнання введено в експлуатацію в середу. Великі потужності «суперкомп’ютера» дозволять підвищити точність прогнозів погоди, смороду по продуктивності в два з половиною рази перевершують попередній обчислювальний центр, який використовується ZAMG. «Суперкомп’ютер» буде використовуватися для національної австрійської прогнозної системи моделювання «AROME», яка постійно моделює «прогноз», беручи до уваги величезну кількість чинників і особливостей Австрії.

Крім свого безпосереднього призначення новий обчислювальний центр буде задіяний для прогнозування розвитку техногенних аварій і надзвичайних подій, наприклад, викид в повітря небезпечних речовин (токсичних і радіоактивних), а також для вивчення зміни клімату.

За словами міністра освіти Хайнца Фассмана, комп’ютер «внесення важливий внесок у розвиток системи передбачення погоди та природних катаклізмів, забезпечивши тим самим кращий захист населення та інфраструктури».

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh