Новини з Австрії

Австрійський суд зобов’язав росіянку повернути 7-річну викрадену дитину

Земельний суд Вінер-Нойштадта зобов’язав повернути до Росії семирічну дитини, яка перебувала разом із матір’ю в Нижній Австрії.

На думку судову, йдеться про викрадення дитини. “Росія несе відповідальність за рішення про опіку”, – заявила у вівторок прес-секретар Біргіт Борнс. Прес-секретар пояснила, що подальше проживання у Росії також необхідно врегулювати. Жоден австрійський суд не може ухвалювати подібні рішення, наголосила вона. Це незаконна ситуація після викрадення дитини; збереження такої ситуації можливе лише у виняткових випадках – коли існує серйозний ризик фізичної чи психічної шкоди – і це потрібно «трактувати дуже чітко».

Мати приїхала до Нижньої Австрії з Росії разом із семирічною дитиною, яка жила з нею, та її 17-річною зведеною сестрою. За її словами, ІТ-фахівець втратила роботу і знайшла роботу в Австрії. Батько подав заяву про повернення сина до Росії, так була спільна опіка, і він мав право відвідати.

У травні минулого року окружний суд Вінер-Нойштадта ухвалив відповідно до Гаазької конвенції про викрадення дітей, що повернення хлопчика до Росії має бути приписане та примусово виконане, якщо хлопчик не повернеться до Росії протягом 14 днів. Суддя припустила, що семирічного хлопчика не доведеться покидати країну одному, він поїде до Росії разом із матір’ю. Після апеляції суд Вінер-Нойштадта підтвердив це рішення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України