ЄС|NATO

Згідно з новим дослідженням, вступ України до ЄС можливий

Згідно з останнім дослідженням Віденського інституту міжнародних економічних досліджень (wiiw) та німецького Фонду Бертельсмана, вступ України до ЄС цілком можливий.

Загалом країна не є особливим випадком з погляду критеріїв економічного вступу і має бути спроможною успішно інтегруватися, як і одинадцять держав, які стали членами ЄС у період з 2004 по 2013 рік.

“Передумовою для цього є необхідна політична воля в столицях ЄС для використання потенціалу, який існує в Україні”, – сказала Міріам Космель, старший експерт зі Східної Європи та ЄС у Фонді Бертельсманна.

Проте були серйозні проблеми. До них відносяться величезні втрати населення, викликані війною, поширена корупція, слабке верховенство закону, низька продуктивність економіки і низька привабливість для прямих іноземних інвестицій.

Економічно Україна навряд чи зможе досягти успіху в ЄС. Якби країна приєдналася сьогодні, обсяг економічного виробництва в союзі збільшився б на один відсоток, а його населення збільшилося б на дев’ять відсотків – ефект, аналогічний до вступу Польщі до ЄС у 2004 році. За роки до російського вторгнення ВВП України зростав у період з 2000 по 2008, з 2010 та 2013 років, а також у 2016 та 2019 роках швидше, ніж у ЄС.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України