Авторські статті

Свободівець вимагає 8 років позбавлення волі для судді, який відмовився судити Януковича

Дніпродзержинський правозахисник свободівець Віталій Купрій направив до Вищої ради юстиції заяву з вимогою розпочати дисциплінарне провадження проти судді Вищого адміністративного суду Олександра Веденяпіна для звільнення його з займаної посади за порушення присяги судді. Нагадаємо, що саме цей суддя відмовився розпочати судовий процес над Президентом України Віктором Януковичем за бездіяльність після силового розгону демонстрацій 30 листопада та 1 грудня минулого року.

Віталій Купрій заявив, що кожен суддя, відповідно до вимог статті 55 Закону України “Про судоустрій та статус суддів”, складає присягу, в якій, зокрема, зобов’язується об’єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно та справедливо здійснювати правосуддя, підкоряючись лише закону та керуючись принципом верховенства права. “Відмова у розгляді справи проти Януковича є порушенням суддею конституційного права кожного на звернення до суду для захисту його прав та інтересів. Суддя Веденяпін грубо нехтує принципом верховенства права, тому, відповідно до статті 126 Конституції України, його має бути звільнено із займаної посади”, – говорить правозахисник.

Одночасно Віталій Купрій звернувся до прокуратури із заявою про вчинення суддею Веденяпіним кримінального правопорушення, передбаченого статтею 375 Кримінального кодексу України – винесення завідомо неправосудного рішення.

“Суддя Вищого адміністративного суду Олександр Веденяпін є професійним суддею, який добре розуміє протиправність своїх рішень і наслідки своїх дій. Він діяв виключно виходячи зі своїх корисливих інтересів, оскільки задля збереження власної посади боявся входити в конфлікт із Президентом України. Такі дії судді мають тяжкі наслідки, оскільки не розгляд справи проти керівника країни підриває правові засади суспільства, створює прецедент вседозволености та можливости уникнення відповідальности за скоєні злочини та правопорушення”, – заявив правозахисник.

Свободівець вимагає від прокурора внести відомості про кримінальне правопорушення в Єдиний реєстр досудових розслідувань, вручити судді повідомлення про підозру та після розслідування передати справу до суду, вимагаючи суворого покарання у вигляді 8 років позбавлення волі для О.Веденіпяна.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.