Економіка

Світові ціни на залізну руду зросли до 3-місячного максимуму

Спотові ціни на залізняк виросли до тримісячного максимуму 12 січня після виходу даних про різкіше, ніж очікувалося, уповільнення темпів зростання споживчих цін, а також цін виробників у Китаї

Котирування контрактів на руду із вмістом заліза 63,5% з постачанням до китайського порту Тяньцзінь піднімалися до $126 за тонну, що є найвищим рівнем із середини жовтня, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Споживчі ціни (індекс CPI) у КНР минулого місяця збільшилися на 1,5% у річному вираженні після зростання на 2,3% у листопаді. Консенсус-прогноз експертів передбачав уповільнення інфляції до 1,8%.

Тим часом ціни виробників (індекс PPI) у грудні зросли на 10,3% до грудня 2020 року, мінімальними темпами з серпня. У листопаді зростання склало 12,9%. Експерти очікували зростання індексу PPI у грудні на 11,1%.

Уповільнення інфляції посилило очікування, що ЦБ Китаю збільшить стимули протягом найближчих місяців, щоб підтримати економіку. Крім того, ринок сподівається на ослаблення обмежень на виробництво сталі після завершення зимових Олімпійських ігор у Пекіні наступного місяця. Влада КНР ввела обмеження на випуск сталі, прагнучи покращити якість повітря до Олімпіади.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України