Професор единбурзького університету Гаральд Хаас у 2011 вперше запропонував принципово новий підхід до бездротової передачі даних за допомогою світлодіодних ламп. Технологія для передачі даних задіє на високих швидкостях світло видимого спектру на крихітні проміжки часу, включаючи і відключаючи світлодіоди. Такі мерехтіння джерела світла відбувається з частотою, яка не сприймається людським оком.
Тоді технологію Li-Fi по достоїнству оцінили, проте вирішили, що ідея так і залишиться на рівні амбітного проекту. Але через 4 роки Хаас створив перший у світі роутер з підтримкою світлових мереж Li-Fi.
Швидкість передачі даних через Li-Fi у багато разів вище, ніж за допомогою Wi-Fi. Ще однією важливою перевагою світлодіодних» мереж є захищеність: файлів, переданих за допомогою світлодіодів. Їх практично неможливо перехопити. Світло не проходити крізь стіни, а значить конфіденційність обміну інформацією в одній мережі забезпечити буде набагато простіше .
Але не тільки британський вчений займався розробками у сфері альтернативних способів бездротової передачі даних. І німецькі, і китайські вчені в лабораторних умовах домоглися успіхів при передачі даних за допомогою світлодіодних ламп
А тепер тестування Li-Fi вже не в лабораторних умовах, а «в реальному світі» провела естонська компанія Velmenni, встановивши обладнання в декількох офісах і виробничих приміщеннях в Талліні. Швидкість передачі даних склала 1 гігабіт в секунду , а це в 100 разів вище, ніж у середньостатистичної мережі Wi-Fi.
Представники компанії Velmenni вважають, що при вірно обраній стратегії розвитку проекту Li-Fi може стати реальним конкурентом для звичних засобів бездротової передачі даних вже через кілька років.