Авторські статтіТехно

«Світловий інтернет» Li-Fi протестували за межами лабораторій

Професор единбурзького університету Гаральд Хаас у 2011 вперше запропонував принципово новий підхід до бездротової передачі даних за допомогою світлодіодних ламп. Технологія для передачі даних задіє на високих швидкостях світло видимого спектру на крихітні проміжки часу, включаючи і відключаючи світлодіоди. Такі мерехтіння джерела світла відбувається з частотою, яка не сприймається людським оком.

Тоді технологію Li-Fi по достоїнству оцінили, проте вирішили, що ідея так і залишиться на рівні амбітного проекту. Але через 4 роки Хаас створив перший у світі роутер з підтримкою світлових мереж Li-Fi.

Швидкість передачі даних через Li-Fi у багато разів вище, ніж за допомогою Wi-Fi. Ще однією важливою перевагою світлодіодних» мереж є захищеність: файлів, переданих за допомогою світлодіодів. Їх практично неможливо перехопити. Світло не проходити крізь стіни, а значить конфіденційність обміну інформацією в одній мережі забезпечити буде набагато простіше .

Але не тільки британський вчений займався розробками у сфері альтернативних способів бездротової передачі даних. І німецькі, і китайські вчені в лабораторних умовах домоглися успіхів при передачі даних за допомогою світлодіодних ламп

А тепер тестування Li-Fi вже не в лабораторних умовах, а «в реальному світі» провела естонська компанія Velmenni, встановивши обладнання в декількох офісах і виробничих приміщеннях в Талліні. Швидкість передачі даних склала 1 гігабіт в секунду , а це в 100 разів вище, ніж у середньостатистичної мережі Wi-Fi.

Представники компанії Velmenni вважають, що при вірно обраній стратегії розвитку проекту Li-Fi може стати реальним конкурентом для звичних засобів бездротової передачі даних вже через кілька років.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh