На тему миру і міжнародної безпеки виступив в ООН постійний спостерігач Святого Престолу при цій організації в Нью-Йорку Архієпископ Бернардито Ауса.
У центрі його доповіді було питання доступу до води. Монсеньйор Ауса зазначив парадокс: вода покриває дві третини земної поверхні, але при цьому придатність прісної води зменшується. В деяких регіонах, в силу їх географічного положення, цей ресурс завжди був мізерним, але і в інших місцях це відбувається через недоліки в управлінні, що породжує розтрату води і нерівність у її розподілі.
Деградація навколишнього середовища, підкреслив монсеньйор Ауса, «отруює воду, а кліматичні зміни порушують гідрологічний цикл». Багато експертів припускають, що саме вода стане причиною третьої світової війни.
Втім, про це говорив і Папа Франциск в листопаді 2014 року, виступаючи в римському FAO. Говорячи про воду, він додав: «Це серйозна проблема, яка може призвести до війни». В енцикліці “Laudato si” Святіший Отець також зазначає першочергове значення питної води для благополуччя суспільства. Особливу увагу представник Святішого Престолу в ООН приділив питанню «якості води, доступної бідним». Щодня хвороби, пов’язані з водою, а саме – дизентерія і холера, стають однією з головних причин смертності, насамперед серед новонароджених і дітей. Зростаюча тенденція приватизування води і перетворення її на товар «може створити серйозний ризик доступу бідних до питної води». Можна очікувати, що контроль над водою з боку найбільших світових компаній перетвориться на один з основних чинників конфлікту в нашу епоху.
Монсеньйор Ауса підкреслив значення належного виховання в галузі використання води – ресурсу, розтрата і забруднення якого характерні не тільки для розвинених країн, але і для тих, що розвиваються.
Довідка КМЦ: FAO (Food and Agriculture Organization), продовольча і сільськогосподарська організація – організація ООН, основним завданням якої є боротьба з голодом.
Джерело: