У Харківській медичній академії післядипломної освіти відбуваються вибори ректора. Одним з 2-х кандидатів на перемогу є Богдан Федак.
Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомила Ульяна Супрун.
Якщо ви заґуґлите ім’я та прізвище цієї особи, то побачите низку матеріалів ЗМІ про резонансну справу з продажу немовлят за кордон у 90-х роках, у Львівській обласній клінічній лікарні.
Федак тоді, користуючись посадовим становищем, допомагав діяти злочинній групі, яка продавала дітей на всиновлення за кордон. Після розкриття злочину його засудили до 2 років позбавлення волі. Після цього Федак не мав права обіймати посади у медичній галузі. На жаль, ця справа, яку ще назвали “справа дітей” не завадила йому продовжити будувати кар’єру у сфері охорони здоров’я.
У 2000-х роках він став помічником тодішнього народного депутата Ігора Шурми і, незабаром, головним лікарем Харківської міської клінічної лікарні, а далі — головним лікарем обласної клінічної лікарні, де також відмітився корупційними скандалами (http://bit.ly/2OIzSKn, http://bit.ly/2vqxKjj). У 2018 році Федак, попри непогодження МОЗУ (http://bit.ly/2UNRUPf), став головою управління охорони здоров’я Харківської ОДА і пробув на посаді до 2019 року.
Тепер, через конкурс, він намагається очолити Харківську медичну академію післядипломної освіти. Працівники медакадемії написали відкритого листа до МОЗ України з проханням міністра взяти під особистий контроль проведення конкурсу (http://bit.ly/2SEQDae).
У листі зокрема йдеться, що МОЗ України без пояснення відсторонило від участі в конкурсі на посаду ректора Академії трьох інших претендентів. Таким чином на виборах залишилася кандидатура Федака та ще однієї особи, яку працівника академії розглядають як технічну кандидатку (http://bit.ly/2HfwlPy).
Відсторонені претенденти на посаду ректора звернулися до суду, щоби оскаржити такі вибори та можливі результати. А 07.02 під час першого туру виборів більшість колективу не проголосували за будь-кого з кандидатів, цим самим продемонструвавши свою позицію щодо цього фарсу.
У подібних ситуаціях керівництво МОЗ України мало б не ховати голову в пісок, а підтримати здорове медичне середовище. Постаті формату Федака кидають тінь на всю медичну спільноту, а очолення такими людьми закладу, де навчають лікарів, руйнує засадничі етичні норми лікарської професії і несуть пряму загрозу життям українців.