Авторські статті

Судді з Великобританії будуть працювати в Казахстані – вони розглядатимуть фінансові суперечки

Один з провідних діячів британського правосуддя, колишній лорд-головний суддя Вулф тільки що призначений на посаду головного судді нового комерційного суду в Казахстані. Разом з ним там будуть працювати ще вісім відомих суддів і авторитетних адвокатів із Сполученого Королівства.

Аналогічні суди вже створені в Сінгапурі, Гонконгу, Дубаї, Абу-Дабі та Катарі. Суд в Казахстані відкривається в рамках програми модернізації за участю Міжнародного фінансового центру «Астана» з тим, щоб перетворити його в провідний фінансовий хаб в Центральній Азії.

«Це перший суд такого роду в Євразії, – сказав лорд Вулф. – У Казахстану величезна кордон з Китаєм і Росією, а Китай будує новий шовковий шлях, який пройде прямо через територію цієї країни. З цих причин суд може досягти високих результатів ».

Всі судді будуть з Британії, і в суді будуть використовуватися закони Міжнародного фінансового центру «Астана», які по суті справи є загальним англійським правом.

«У цьому у них немає ніякого досвіду, – сказав Вулф. – Це буде показником незалежності суду і калібру суддів. Незалежність гарантують поправки до конституції країни ».

Суд відкрився в січні, проте на початковому етапі головна увага в роботі буде приділятися підготовці місцевих суддів і адвокатів. Це буде суд першого рівня і апеляційний суд, в якому лорд Вулф засідатиме періодично. Буде також прискорена процедура розгляду дрібних позовів. У суді розглядатимуться стандартні комерційні та контрактні суперечки. Також буде створено новий Міжнародний арбітражний центр, і його першим головою стане королівський адвокат Барбара Дохманн (Barbara Dohmann).

Що це може означати для євразійських суперечок, які в даний час розглядаються в Лондоні?

Вулф згоден з тим, що поки в новому суді слухатиметься лише невелика частина тих справ, які зазвичай розглядаються в Лондоні. «Але це ні в якій мірі не применшує гідність нашого комерційного суду; навпаки, його роль підвищується, так як він працює в тій частині світу, де ця традиція відсутня ».

Вулф додає: «Президент виявив далекоглядність, створивши цей фінансовий центр. Він хоче, щоб світ побачив, як загальне англійське право діє в його країні, а не тільки в столиці. Воно в майбутні роки буде поширюватися по всьому суспільству, подаючи приклад того, як слід вести бізнес і відправляти правосуддя ».

Серед запрошених з Британії суддів і адвокатів сер Робін Джейкоб (Robin Jacob), сер Стівен Річардс (Stephen Richards), сер Джек Бітсон (Jack Beatson), сер Руперт Джексон (Rupert Jackson), королівський адвокат лорд Фолкс (Lord Faulks), королівський адвокат Ендрю Спинк (Andrew Spink), королівський адвокат Том Монтегю-Сміт (Tom Montagu-Smith) і Патриція Едвардс (Patricia Edwards). Бітсон і Джексон займуть свої посади після того, як підуть у відставку з апеляційного суду, що відбудеться в цьому і наступному місяці, відповідно. Консультативна рада очолить королівський адвокат Майкл Блер (Michael Blair).

Судді будуть приїжджати в Казахстан п’ять разів на рік. Всі вони приведені до присяги на особливої ​​церемонії, і присяга ця нагадує ту, яку вони брали в Британії. У них будуть мантії під колір казахстанського прапора – блакитні з золотом.

Дипломатичні вигоди від такого кроку цілком зрозумілі

«Суд буде сприяти поширенню англійської комерційного права і визнання важливості верховенства права, – каже Вулф. – Він буде зміцнювати зв’язки між цій стрімко розвивається країною в Центральній Азії і Сполученим Королівством, а вони будуть звертатися до нас за порадами і повчаннями ». У Міжнародного фінансового центру «Астана» буде набагато більше шансів на успіх, якщо інвестори зрозуміють, що там існує безпечне середовище і є суд, який дотримується верховенства права.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України