Ізраїль може бути першою країною, яка вийде з карантину

У найближчі дні є шанс, що Ізраїль стане першою країною в світі, яка перемогла COVID-19 завдяки швидкій вакцинації. Чому? Тому що вони розумні.

І тут питання не в грошах, а в розумі, в рішучості і в здатності відкинути політичні інтриги.

Захворюваність на COVID-19 в Ізраїлі:

У минулому червні 2020-го, відразу після самого першого карантину, Ізраїль зрозумів куди вітер дме і виділив 300 млн. lоларів на підготовку до зимової епідемії, койкомісць, кисень, лікарі, нові відділення і т.д., яку не складно було передбачити.

А тепер другий факт.

Замість того, щоб зараз «балдеть» – що «ми перемогли корону, у нас всього 200 випадків в день на всю країну!», – Ізраїль виділив сьогодні 1 млрд! доларів на … закупівлю майбутніх розробок вакцин при нових мутацій вірусу, які будуть сильніше Pfizer і Modena.

Тобто, вдумайтеся, – їх (таких мутацій) ще немає, але вакцини, яких теж ще немає, вже куплені.

А тепер факт третій.

Коли Pfizer ще тільки розробляв вакцину, і вже було зрозуміло, що вакцина буде, то Pfizer оголосив аукціон між країнами – хто перший зможе купити вакцину, коли вона надійде в продаж.

Вартість однієї пляшки, якщо я не помиляюся, на тому етапі була десь 15 доларів. І країни почали торгуватися і робити ставки. Хтось 15,5, хтось 16, хтось 17. Ізраїль подумав і влупив … 27 плюс гроші вперед.

Завдяки чому отримав вакцини першими в світі. Вакцинація для людей безкоштовна.

До чого це все я розповідаю?

Що коли все потім розводять руками і вигукують «Ну, хто ж знав!», Ізраїль відповідає «Я знав». Просто треба думати не про сьогодні, а на крок вперед, – про завтра.

Гроші це важливо. Але важливіше мати волю і здатність їх направити на благо своїх людей.

© ️Aleksej

Для порівняння повідомлення про те, як виконують карантинні обмеження в Україні

Києво-Печерська Лавра цієї неділі: тисячі прихожан без масок і не дотримуючись дистанції помолились за «хворих коронавірус і віруючих»:

Незважаючи на те, що в місті до 9 квітня заборонено проводити релігійні заходи, якщо не дотримана дистанція (1 людина на 10 кв.м.), в Успенському соборі Лаври зібралися парафіяни. Крім церковного свята, помолилися «про хворих коронавірусом і віруючих, які борються за їхнє здоров’я, а також про припинення епідемії».

За цю ж добу в Україні зробили всього 1 585 щеплень (для порівняння: в Італії – трохи менше 400 тис). При цьому відразу в чотирьох областях не прищепили жодної людини.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh