Здоров'я

Ізраїль може бути першою країною, яка вийде з карантину

У найближчі дні є шанс, що Ізраїль стане першою країною в світі, яка перемогла COVID-19 завдяки швидкій вакцинації. Чому? Тому що вони розумні.

І тут питання не в грошах, а в розумі, в рішучості і в здатності відкинути політичні інтриги.

Захворюваність на COVID-19 в Ізраїлі:

У минулому червні 2020-го, відразу після самого першого карантину, Ізраїль зрозумів куди вітер дме і виділив 300 млн. lоларів на підготовку до зимової епідемії, койкомісць, кисень, лікарі, нові відділення і т.д., яку не складно було передбачити.

А тепер другий факт.

Замість того, щоб зараз «балдеть» – що «ми перемогли корону, у нас всього 200 випадків в день на всю країну!», – Ізраїль виділив сьогодні 1 млрд! доларів на … закупівлю майбутніх розробок вакцин при нових мутацій вірусу, які будуть сильніше Pfizer і Modena.

Тобто, вдумайтеся, – їх (таких мутацій) ще немає, але вакцини, яких теж ще немає, вже куплені.

А тепер факт третій.

Коли Pfizer ще тільки розробляв вакцину, і вже було зрозуміло, що вакцина буде, то Pfizer оголосив аукціон між країнами – хто перший зможе купити вакцину, коли вона надійде в продаж.

Вартість однієї пляшки, якщо я не помиляюся, на тому етапі була десь 15 доларів. І країни почали торгуватися і робити ставки. Хтось 15,5, хтось 16, хтось 17. Ізраїль подумав і влупив … 27 плюс гроші вперед.

Завдяки чому отримав вакцини першими в світі. Вакцинація для людей безкоштовна.

До чого це все я розповідаю?

Що коли все потім розводять руками і вигукують «Ну, хто ж знав!», Ізраїль відповідає «Я знав». Просто треба думати не про сьогодні, а на крок вперед, – про завтра.

Гроші це важливо. Але важливіше мати волю і здатність їх направити на благо своїх людей.

© ️Aleksej

Для порівняння повідомлення про те, як виконують карантинні обмеження в Україні

Києво-Печерська Лавра цієї неділі: тисячі прихожан без масок і не дотримуючись дистанції помолились за «хворих коронавірус і віруючих»:

Незважаючи на те, що в місті до 9 квітня заборонено проводити релігійні заходи, якщо не дотримана дистанція (1 людина на 10 кв.м.), в Успенському соборі Лаври зібралися парафіяни. Крім церковного свята, помолилися «про хворих коронавірусом і віруючих, які борються за їхнє здоров’я, а також про припинення епідемії».

За цю ж добу в Україні зробили всього 1 585 щеплень (для порівняння: в Італії – трохи менше 400 тис). При цьому відразу в чотирьох областях не прищепили жодної людини.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України