ЄС|NATO

Суд дозволив забудовувати буферну зону Софії Київської

17 липня Вищий господарський суд розглянув касаційну скаргу прокуратури Києва й залишив у силі рішення про законність передачі землі під будівництво багатоповерхового житлового комплексу біля заповідника «Софія Київська».

Представник прокуратури Марія Тимчук заявила, що землі в буферній зоні Софії Київської є особливо цінними, а також мають історико-культурне значення: “Київрада перевищив повноваження, віддавши їх забудовнику, оскільки на це необхідно дозвіл Верховної ради”, пише “Коммерсантъ Украина”.

Однак Держагентство земельних ресурсів цього року надало лист, в якому йдеться, що в державному земельному кадастрі немає інформації про те, що землі на ділянці забудови є особливо цінними.

Проблема виникла через бюрократичний казус – 2011 року департамент земельних ресурсів Київської міської держадміністрації у своїй базі зазначив цю ділянку як землю історико-культурного значення, але в базі Держагентства ці дані не були відображені.

«У більшій частині томів йдеться, що ці землі мають історико-культурне значення. Гратися законодавчими нормами не можна!», – протестувала представник об’єднання співвласників багатоквартирних будинків “Стрілецький 3/15” Ірина Невмержицька.

У свою чергу юрист “Інвестиційно-будівельної групи” Олег Верховський у присутності десятка телевізійних камер незворушно заявив, що ніякого суспільного інтересу до цієї справи немає. «Рішення про виділення землі і будівництва не порушує ні громадські, ні державні інтереси, ні навіть цілісність Софійського собору», – говорив під обурені вигуки присутніх адвокат.

Після довгих дебатів суд відхилив касацію прокуратури, а рішення судів про законність передачі земель залишив у силі.

Під час оголошення судового рішення Верховський не приховував радості і тиснув руку представнику ПАТ “ВТБ Банк”, який видав кредит на будівництво житлового комплексу.

«Я вважаю, що суд прийняв помилкове, незаконне і необґрунтоване рішення, – заявила адвокат, представник ОСББ “Стрілецький 3/15” Марина Соловйова. – Це означає, що з завтрашнього дня будівництво може початися в повну силу».

Соловйова зазначила, що прохання про перегляд справи протягом трьох місяців може бути передана до Верховного суду.

Нагадаємо, що в червні у буферну зону Софії Київської знову повернулися забудовники.

22 листопада 2012 року Окружний адміністративний суд Києва своєю ухвалою призупинив ТОВ «Інвестиційно-будівельна группа» проводити будівельні та дослідницькі роботи на території земельної ділянки на вулиці Гончара, 17-23 на час розгляду справи по суті.

У квітні цього року Вищий господарський суд України скасував постанову апеляційної інстанції та залишив у силі заборону Господарського суду Києва на проведення робіт щодо будівництва, експлуатації та обслуговування житлового комплексу біля Національного заповідника «Софія Київська».

Згодом співробітники Національного заповідника «Софія Київська» запропонували посилити норми забудови в його буферній зоні, щоб уникнути руйнування пам’ятки.

У звіті спостережної місії ЮНЕСКО було заявлено, що Україна систематично не виконує приписи з охорони буферних зон заповідника “Софія Київська”.

Захід.нет

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.